– Vai jūs atbalstāt Nacionālās apvienības deputātu izstrādāto likumprojektu, kas paredz atjaunot iespēju pasē ierakstīt tautību (kopš šāgada 1. aprīļa šāda iespēja ir liegta)? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Kārlis no Sāvienas: – Es pasi mainīju pirms kādiem četriem gadiem, domāju, ka tajā ir ierakstīta arī tautība – latvietis. Esmu lasījis avīzē, ka tagad to vairs nerakstot, bet, manuprāt, tas nav pareizi. Kāpēc cilvēkiem, kuri vēlas šādu ierakstu, to liegt? Ja grib, lai katrs raksta savu tautību – latvietis, krievs, čigāns vai roms, bet piespiedu kārtā gan varbūt to nevajadzētu likt darīt.
Mārtiņš no Kurzemes: – Man pasē ir šāds ieraksts. Es no savas tautības – latvietis – nekaunos, un, manuprāt, par to nevienam, neatkarīgi no tautības, nevajadzētu kaunēties. Pasē noteikti vajadzētu būt tautības ierakstam. Man pase ir jāmaina 2015. gadā, ceru, ka līdz tam Saeima grozīs šo likumu.
Valdis no Jēkabpils: – Pie tautības ieraksta kaut kā ir pierasts. Tā ir bijis visos laikos. Varbūt jaunajiem tas nav tik svarīgi, taču jebkurā gadījumā lēmums par to būtu jāpieņem katram pašam – kas grib, tam raksta, kas negrib – neraksta.
Vija no Mētrienas: – Es esmu latviete, man ir šāds ieraksts, un es esmu par to, lai tautības ieraksts pasē būtu arī turpmāk.
Rihards no Praulienas: – Tautības ierakstam pasē, protams, ir jābūt. Man tāds ir, un es gribētu, lai tad, kad būs jāmaina pase, atkal tiktu ierakstīts – latvietis. Bet, ja kāds kaunas no savas tautības vai šādu ierakstu negrib, pret pases turētāja gribu nevajadzētu to rakstīt, vajadzētu būt brīvai izvēlei.
Zigurds no Ļaudonas: – Es domāju, ka tautību pasē vajadzētu rakstīt, jo tas taču ir personu apliecinošs dokuments. Man pašam ir šāds ieraksts. Priecājos, ka pase ir beztermiņa, tātad neviens tautību man vairs nevar „atņemt"…
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA