– Vai, jūsuprāt, iecerētajai PVN likmes samazināšanai no 21% uz 5% Latvijai raksturīgiem dārzeņiem un augļiem būs pozitīvs rezultāts? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Aija: – Izjūtas ir dalītas, jo pieredze rāda, ka kaimiņu audzētais bieži tiek uzdots par Latvijas. Tie, kuri rīkosies negodprātīgi, iespējams, būs lielākie ieguvēji. Taču, protams, arī pašmāju zemniekiem PVN slogs būs mazāks. Ir jābūt lielai kontrolei, lai tas attaisnotos.
Jānis no Ošupes pagasta: – Tas, ka PVN likmi grib samazināt, ir pozitīvi. Tā būtu arī jādara. Vienīgi daudz dārzeņu un augļu tiek ievests no Polijas un Lietuvas. Grūti būs izkontrolēt, kur tie īsti ir audzēti.
Vilis no Lubānas novada: – Neviens jau īsti nezina, no kurienes nāk augļi un dārzeņi. Protams, banāniem, ananasiem un citiem dienvidu augļiem samazināto likmi nebūs iespējams piemērot, bet attiecībā uz Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem gan nevar pateikt, vai tie tiešām ir mūsu zemē izaudzēti. Manuprāt, galvenie ieguvēji būs tirgotāji.
Madonietis Vitolds: – Ja samazināto PVN likmi izdotos piemērot tikai Latvijā augušiem augļiem un dārzeņiem, tas būtu pozitīvi. Tad mūsu zemnieku produkcijai, iespējams, palielinātos konkurētspēja. Grūti jau ievesto preci izkontrolēt, it īpaši lielveikalos, bet tas būtu jādara.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
12.09.2017.