– Vai, jūsuprāt, Latvijā, līdzīgi kā citās valstīs, kovida slimnieku ārstēšanai vajadzētu celt jaunu hospitāli ar atbilstošu aprīkojumu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Māris: – Līdz šim tam tika piemērotas slimnīcas arī reģionos. Cik var saprast, šai ziņā visas iespējas vēl nav izsmeltas. Valdība mums ir savā vietā. Katrā ziņā jauns hospitālis nav jāceļ, mums ir tik daudz tukšu telpu, tostarp slēgto skolu ēkas, kuras var piemērot ārstēšanai.
Svetlana no Lazdonas: – Ļoti iespējams, kovida slimnieki ir jāārstē atsevišķā vietā. Pats galvenais – visiem sniegt nepieciešamo medicīnisko palīdzību neatkarīgi no tā, cik gadu – 90 vai 50. Dzīvot jau grib visi, un, iespējams, jo vecāks kļūsti, jo dzīvotgriba kļūst izteiktāka.
Madoniete Agrita: – Vispirms jau vajadzētu izmantot esošās iespējas. Slimnīcu pietiek. Prātīgāk būtu maksimāli daudz līdzekļu atvēlēt speciālā aprīkojuma iegādei.
Jurijs no Vecsaikavas: – Neko jaunu celt nevajag. Jau tā notiek četru miljardu atmazgāšana. Arī patiesība par „Covid-19" izplatību netiek atklāta. Nav īsti zināms, cik un kur 8 mēnešos ir saslimušie Latvijā, cik un kur ir miruši. Vienreiz jau vajadzētu pateikt taisnību. Arī jauna hospitāļa celtniecība būtu lieka naudas izdošana, pie tam uz nodokļu maksātāju rēķina.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
16.12.2020.