– Kādas ir jūsu domas un attieksme pret pretrunīgi vērtēto Helovīna svētku svinēšanu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Lubānietis Elmārs: – Vai mums latvisko svētku trūkst, ka jāsvin no citām zemēm aizgūtie? Latviskie svētki taču ir labāki. Arī mūspusē bērni staigā pa mājām un prasa saldumus. Tos, ja jau atnāk, arī iedodam, bet paši esam par tādu svētku svinēšanu kā Jāņi, Mārtiņi, Ziemassvētki u. c.
Līga no Cesvaines: – Pie mums nekad neviens Helovīnā nav atnācis, bet bērni tur piedalās, viņiem šie svētki patīk. Varbūt pieaugušajiem nepatīk, ka pie viņiem nāk, traucē un prasa saldumus.
Madonietis Ingars: – Es nekad tos neesmu svinējis. Man patīk Ziemassvētki un citi latviskie svētki.
Līva no Aronas pagasta: – Man tie patīk, bet es tos neatzīmēju. Nav laika tiem sagatavoties. Turklāt es dzīvoju laukos, un pie mums neviens Helovīnā arī nenāk.
Madoniete Laura: – Kādreiz esmu tajos piedalījusies, bet šogad nesanāca. Parasti ejam pie tiem, kuri mūs pazīst, līdz ar to attieksme pret mums ir labvēlīga. Katrā ziņā tā nekad nav bijis, ka kāds neatvērtu durvis.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA