Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Helovīna dienas svinēšana

Redakcija

Autors • 30.10.2018.

Burtu lielums

Kāda ir jūsu attieksme pret Helovīna dienas svinēšanu, un vai, jūsuprāt, Helovīnam veltīti pasākumi būtu jārīko bērnudārzos un skolās? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Skaidrīte: – Kā svētki varbūt tie lai ir. Ja bērni nāk pie durvīm un lūdz konfektes, tās tiek iedotas, un tas arī ir viss. Bet kā tradīciju to diez vai vajadzētu veidot. Mums ir Ziemassvētki, kad var iet ķekatās; Jaunais gads, kad var rīkot masku karnevālus utt., darīt to, kas latvietim ir pierastāk.

Vija no Sausnējas: – Es tos nesvinu, bet, ja bērni grib, var pasākumus arī rīkot. Es dzīvoju lauku mājā, un vismaz līdz šim neviens nav nācis un saldumus prasījis. Taču, ja ierastos, es pacienātu ar saldumiem.

Mētrēniete Elīna: – Es pati nesvinu un arī ne īpaši atbalstu tos, kuri to dara. Domāju, ka Helovīnam veltīti pasākumi bērnudārzos un skolās nebūtu jārīko. Vienīgi varētu stāstīt un skaidrot, kā šī tradīcija radusies, bet to popularizēt Latvijā gan nevajadzētu.

Madonietis Valdis: – Kāpēc gan ne? Tā ir tradīcija visā pasaulē, kas ir ienākusi arī Latvijā. Bērniem ir nodarbošanās, kad vismaz vienu vakaru ir jādomā, kā saģērbties, kā uzvesties, klauvējot pie visām durvīm. Es drīzāk neatbalstu tos, kas viņus dzen projām, bet esmu par to, lai cilvēki ar saldumiem sagatavotos viņu sagaidīšanai.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


31.10.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px