– Kādas ir jūsu domas par Izglītības un zinātnes ministrijas rosinātajiem grozījumiem Vispārējās izglītības likumā, nosakot skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma un parakstu vākšanu pret šādu iniciatīvu portālā Mana balss? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Samanta no Kusas: – Es uzskatu, ka bērniem skolā jāsāk iet no 7 gadiem. Arī es sāku mācīties šajā vecumā. Katrā ziņā tas būtu labāk, ja mācības uzsāktu lielāki bērni, kad ir arī vairāk prasmju. Sešos gados vēl ir pārāk maziņi – lai bauda bērnību.
Madonietis Ārijs: – Es atbalstu ministrijas iniciatīvu. Esmu par to, lai bērni sāktu mācīties no 6 gadiem un vidusskola nebūtu jābeidz 19 vai pat 20 gados. Viņiem jau būs citāda mācību programma nekā tagadējiem 1. klases skolēniem. Būtībā jau viņi apgūs to pašu programmu, ko bērnudārzā.
Madoniete Gunta: – Esmu par to, lai skolas gaitas sāktu 7 gadu vecumā. Tāpat gana ilgi ir jāmācās. Sešos gados bērni ir vēl pārāk mazi, neprot arī noturēt uzmanību. Lai taču ilgāk bauda bērnību!
Madoniete Madara: – Manuprāt, skolā ir jāsāk iet no 7 gadiem. Sešos gados bērni ir vēl tik maziņi. Un arī bērnība ir jāizbauda, nav ko skriet uz skolu. Bērnudārzā taču ir tik jauki. Tas ir labi, ka pret šo ieceri portālā Mana balss tiek vākti paraksti.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
10.10.2017.