Jau nedēļu valstī ir izsludināta gripas epidēmija. Ir arvien vairāk cilvēku, kuri slimo ne tikai ar gripu, bet arī citiem vīrusiem, īpaši augšējo elpceļu infekcijām. – Vai jums ir veikta gripas vakcīna un vai profilaksei lietojat kādus organismu un imunitāti stiprinošus līdzekļus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Skrīveriem: – Esmu pret gripas vakcīnu. Līdz šim to neesmu veicis un noteikti to nedarīšu. Paļaujos uz sevi un savu imunitāti. Uzskatu, ka pensionāri ir stipri. Gan ikdienā, gan laikā, kad ir iespēja ātrāk saslimt ar kādu vīrusu, pastiprināti lietoju dabiskus līdzekļus, arī saimniecībā izaudzētos ķiplokus.
Janīna no Aronas pagasta: – Ne reizi neesmu vakcinējusies, jo uzskatu, ka man tas nav nepieciešams. Neslimoju. Bet profilaksei pastiprināti lietoju vitamīnus – gan aptiekās nopērkamos, gan dabiskos līdzekļus, piemēram, ķiplokus, smiltsērkšķus, dažādas ogas.
Marija no Madonas: – Es nevakcinējos, jo imunitāti stiprināt vajag ar dabiskiem līdzekļiem. Pati, īpaši ziemā, katru rītu skaloju kaklu ar sālsūdeni.
Jānis no Vecpiebalgas: – Es nevakcinējos, jo man tas šķiet pilnīgi nevajadzīgi. Organisms ir jāstiprina regulāri, ne tikai tad, kad tuvojas vīrusu un gripas laiks. Lietoju savā dārzā izaudzēto.
Viedokļus uzklausīja
AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA
23.01.2019.