Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: gatavība atbalstīt mūsu ražotājus

Redakcija

Autors • 12.08.2014.

Burtu lielums

Vai jūs sakarā ar Krievijas izsludināto embargo pārtikas precēm, kas tiek importētas no ES, tajā skaitā no Latvijas, esat gatavi vairāk atbalstīt mūsu ražotājus un iegādāties Latvijā ražotās preces? – vakar vaicājām Madonas ielās sastaptajiem cilvēkiem.

Juris Garais no Madonas: – Tā noteikti vajadzētu rīkoties – atbalstīt mūsu pašu zemniekus, jo viņiem šobrīd draud izputēšana. Zemīti jau tā ārzemnieki ir pārpirkuši, un ja vēl tagad savu preci nevarēs realizēt par normālu samaksu, kas tad vispār ar to mūsu Latviju notiks? Es gan jau arī līdz šim centos pirkt Latvijā ražotos produktus.

Rudīte no Rīgas: – Protams, ka jāatbalsta. Mēs vienmēr to darām, un tagad jo īpaši. Veikalā vienmēr izvēlamies tikai Latvijā ražotu preci un esam bijuši pārsteigti, kad gadījies, nepaskatoties uz ražotājvalsts kodu, piemēram, nopirkt biezpienu „Annele", kas, neraugoties uz latvisko nosaukumu, izrādās, nav ražots Latvijā. Katrā ziņā nākamajā reizē vairs to nepērkam.

Silvija no Madonas: – Ja cenas ir saprātīgas, tad noteikti. Bet ir produkti, kas garšo un ko izvēlamies vienmēr. Tā tas, piemēram, ir ar sieriņiem „Kārums", kas ļoti garšo bērnam. Iespējams, tagad vairāk pievērsīšu uzmanību tieši Latvijā ražotajiem produktiem.

Tatjana no Madonas: – Es jau vienmēr tomēr cenšos apskatīties, kur prece ražota, un dodu priekšroku Latvijā ražotajām. Pērku tikai Latvijā audzētu gaļu, tāpat augļus. „Betā", kur mēdzu pirkt gaļu, tā, piemēram, tiekot vesta no Kokneses. Piens, tāpat saknes izaug meitas saimniecībā, bet pārējās preces – jā, es cenšos izvēlēties Latvijā ražotus produktus.

Zigmārs no Cesvaines: – Tā ir ļoti nopietna problēma. To atrisināt, domāju, neviens nav spējīgs, jo Krievija ir pārāk liela un līgumi ir noslēgti uz priekšu uz vairākiem gadiem, un tagad, kad tā kā ar cirvi nocērt, tas ir ļoti smagi. Iznāk, ka pāris simtu šizofrēniķu dēļ ir jācieš teju visai Eiropai, jo vairāk jau to atsaldēto nav, bet viņi diemžēl ir pie teikšanas. Kas attiecas uz Latvijā ražotajām precēm, es vienmēr dodu tām priekšroku, tas jau būtu tā kā loģiski.

Aptauju veica
BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px