– Kā jums patīk garais, siltais rudens, un kādu prognozējat ziemu? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Maija no Madonas: – Pret siltu rudeni man nav iebildumu, bet patiesībā daba ir sagājusi drusku crazy. Par ziemu… Nezinu, meteorologi gan cenšas ieskaidrot, ka Ziemassvētki būšot balti un janvārī arī kāds putenis gadīšoties. Vismaz tā esmu lasījusi. Pati gan vairs neko nesaprotu. Kādreiz vēl varēja pēc kādām pazīmēm kaut ko prognozēt, tagad viss sagājis šķērsām. Gribētos, lai vasara būtu kā vasara un ziema, kā ziemai pienākas.
Mārīte no Madonas: – Man patīk. Domāju, ka arī ziema nebūs pārāk auksta. Kaut gan gribētos, lai būtu kārtīga ziema, bet pēc pašreizējām prognozēm nerādās. Bērni noilgojušies pēc slēpošanas. Pagājušajā ziemā tikai vienu dienu bija uz kalna.
Astrīda no Kusas: – Nepatīk, ka mitrs. Labāk būtu bijis nedaudz vēsāks un uzsalis, neliels sniedziņš. Tad arī vakari būtu gaišāki. Citādi tie rudenī ir tumši un gari. Saka jau gan, ka arī ziema būšot silta. Sniegs jau arī diez vai būs, ja siltums pieturēsies.
Daila no Madonas: – Rudenim nav nekādas vainas. Ir i saulīte, i lietutiņš. Raža arī bagāta. Nav par ko raudāt. Arī ziema būs kā jau ziema. Būs labi! Sniegs arī būs – maķenīt, bet būs. Tik uz priekšu – svaigā gaisā! Vēl jau ir lapas, ko vākt, vēl jau ir zemīte, ko rušināt.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
04.11.2020.