– Vai jūs zināt, ka šosestdien, 14. martā, notiks tradicionālais Gaiziņa ziemas karnevāls, un vai kādreiz esat tajā piedalījušies? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Laima no Kusas: – Es par to uzzinu no jums, bet vai šogad tas vispār varēs notikt, vai tad Gaiziņā patiešām ir vēl sniegs? Katrā ziņā novēlu organizatoriem – lai veicas un karnevāls izdodas!
Mareks no Varakļāniem: – Es par to neko nezinu, bet, ja arī būtu informēts, aizbraukt uz to nesanāktu. Turklāt ziema šogad ir jau beigusies.
Madonietis Oļģerts: – Tas ir apsveicami, ka šāds karnevāls joprojām tiek rīkots. Savulaik Gaiziņkalna karnevālā esmu bijis daudzkārt, daudzas filmas piebildējis, bet, lai tur nokļūtu, toreiz kājām vismaz 2 km bija jānoiet. Mašīnu bija tik daudz, ka tuvāk piebraukt nebija iespējams. Beidzamajos gados uz tiem gan neesmu bijis.
Madonietis Valdis: – Vislabākie karnevāli Gaiziņā bija paši pirmie, kad tos pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados bez jebkādas saskaņošanas ar toreizējo varu sāka rīkot studenti. Pēc tam jau tie pārvērtās par milzīgi plaši tautas apmeklētu pasākumu, kad tur nemaz tuvumā nevarēja tikt. Tas, ka karnevāls atkal tiek rīkots, ir ļoti labi, jo, pateicoties tam, daudzi uzzina, ka ziemā sniegs ir ne tikai Alūksnē, bet arī Madonas pusē. Kā es smejos, Gaiziņā vienmēr ziemeļu nogāzēs var atrast vietas, kur pat Jāņos ir iespējams alu atdzesēt…
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA