– Vai zināt, ka Latvijā līdz 11. novembrim notiek sociālā kampaņa, kuras laikā fotoradari kontrolē arī OCTA polises un tehniskās apskates derīgumu? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem autovadītājiem.
Pēteris no Cesvaines: – Dzirdējis neesmu, bet es visu cenšos laikus sakārtot un termiņus ievērot. Arī jaunie noteikumi, kas attiecas uz runāšanu pa mobilo telefonu, esot pie stūres, tāpat par braukšanu bez piesprādzēšanās, ir tikai apsveicami. Tie disciplinēs autovadītājus.
Aigars no Lubānas: – Esmu kaut ko dzirdējis, bet iedziļinājies neesmu, jo cenšos visus termiņus ievērot. Tā ka lai pārbauda, kārtībai jābūt! Tāpat tas attiecas arī uz soda punktu piemērošanu.
Ineta no Liezēres: – Šādu kampaņu vērtēju visnotaļ pozitīvi. Attiecībā uz pasažieru piesprādzēšanos es domāju, ka par to pirmkārt ir atbildīgs pats pasažieris, bet, protams, arī autovadītājam ir jārūpējas, lai visi pasažieri ir piesprādzējušies. Par mobilo telefonu – tas gan ir pareizi. Ja ir vajadzība runāt, nepieciešama brīvroku ierīce.
Līga no Taurupes pagasta: – Ļoti labi, lai tik pārbauda! Par soda punktiem ir tā, ka grūti jau vienmēr visu ievērot…, bet jāsaprot, ka tas ir mūsu pašu labad. Lai tiktu pie autovadītāja apliecības, jāmaksā diezgan liela nauda, tāpēc vien jācenšas ievērot noteikumus, lai tik viegli to nepazaudētu.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
16.10.2019.