Šopavasar sakarā ar silto ziemu daudz agrāk arī ērces ir kļuvušas aktīvas. Pirmās ērces pārbaudēm tika saņemtas jau janvārī. – Vai esat pamanījuši, ka šopavasar ir jau sarosījušās ērces, un vai esat potējušies pret ērču encefalītu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Andris no Bērzaunes: – Beidzamajos gados ērces nav piesūkušās. Neatceros, ka kaut kas tāds būtu atgadījies arī bērnībā. Tomēr pret ērču encefalītu, manuprāt, būtu jāpotējas, it īpaši tiem, kuri daudz uzturas dabā un dzīvo mežu tuvumā.
Daira no Sarkaņiem: – Šopavasar vēl neviena ērce nav manīta. Mēs visa ģimene esam vakcinējušies pret ērču encefalītu. To, ja vien šopavasar tas izsludinātās ārkārtas situācijas laikā ir iespējams, iesaku arī citiem, kaut gan no Laimas slimības vakcīna nepasargā.
Aivars no Mārcienas pagasta: – Kaķiem pirmās ērces bija piesūkušās jau pagājušajā nedēļā. Arī pašam katru gadu, it sevišķi sēņu laikā, pa kādai piesūcas. Pret ērču encefalītu potējos pagājušajā gadā.
Osvalds no Zelgauskas: – Šopavasar ērces ir jau parādījušās, pie tam vismaz pāris nedēļu ātrāk nekā citus gadus. Sunim tās ir jau iekodušas. Pret ērču encefalītu beidzamajos gados neesmu potējies. Pieļauju, ka man organismā pēc to kodumiem, iespējams, ir izstrādājusies imunitāte.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
31.03.2020.