Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: EP vēlēšanu rezultāti

Redakcija

Autors • 27.05.2014.

Burtu lielums

Kā vērtējat provizoriskos EP vēlēšanu rezultātus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Jānis: – Es vēlēšanās nepiedalījos, jo no agra rīta līdz vēlam vakaram bija jāstrādā, bet vēlēšanu rezultāti mani nepārsteidz. Pie mums, Latvijā, vispār nav nekā tāda, kas varētu izbrīnīt, kaut gan, spriežot pēc „Vienotības" iegūtajām četrām vietām, daļa cilvēku vēl uz kaut ko cer.

Juris no Cesvaines: – Principā mani tie apmierina, apmēram tā tika arī gaidīts. Vienīgi drusku pārsteidz, ka netika ievēlēts Šadurskis, bet gan EP iekļuva Pabriks. Vēl pārsteidz, ka tomēr ievēlēja Ždanoku. Domāju, ka drīzāk ievēlēs Rubiku nekā viņu, bet acīmredzot tas skaidrojams ar to, ka tā saucamās krievu partijas sadalījās. Līdzīgi, kā to dara arī latviskās partijas, veidojot jaunus politiskos spēkus, līdz ar to sadalās arī vēlētāju balsis. Savukārt to, ka mazāk nekā prognozēja ieguva „Saskaņa", var skaidrot ar to, ka cilvēki sākuši domāt citādāk. Vismaz daļa latviešu, kas iepriekš balsoja par „Saskaņu", būs no tās novērsušies.

Ralfs no Biksēres: – Vēlēšanās nepiedalījos, bija jāstrādā. Taču principā es biju gatavs doties uz iecirkni un balsot. Ja būtu aizgājis, balsotu par zemniekiem, kas EP ir ieguvuši vienu vietu. Vienīgi gluži nevarētu teikt, ka Grigule ir tā, ko no šī saraksta es gribētu redzēt EP.

Madonietis Dainis: – Es uzskatu, ka vēlēšanu rezultāti ir daudz labāki, nekā tika gaidīts. Jāsaka tā, ka tie, kas bija pelnījuši, ir arī ievēlēti, kā, piemēram, Dombrovskis, kas izveda Latviju no krīzes. Vienīgi žēl, ka tika ievēlēta Ždanoka. Acīmredzot mums ir jārēķinās, ka Latvijā ir tādi cilvēki, kas atbalsta viņas īstenoto politiku – Kremļa slavēšanu, centienus krievu valodu padarīt par oficiālu ES valodu utt. Lielas bažas raisa arī žurnālista Mamikina ievēlēšana. Tajā, ka latviešu un krievu vidū ir tik liela nesaprašanās, liels nopelns, vadot TV5 raidījumu „Bez cenzūras", ir tieši Mamikinam. Redzēs, kā viņš tagad uzvedīsies EP.

Ligita no Vestienas: – Vēlēšanās es piedalījos, bet pie to rezultātiem īpaši nepiedomāju. EP deputātu vispār ir par daudz, visā tai lielajā lērumā mēs esam tikai maza daļiņa. No tā, ko mūsējie stāsta, kādi ir priekšvēlēšanu solījumi, viņi vieni paši neko nespēs izpildīt. Daudz no tā jau jādara tepat Latvijā, nevis Briselē. Vienā vakarā TV bija kolosāla intervija ar politologu Ījabu, kas to ļoti labi pamatoja.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px