Kopš pirmdienas Latvijā ir atvērti vēlēšanu iecirkņi, bet, sākot ar šodienu, 21. maiju, tajos var arī iepriekš balsot. – Vai jūs piedalīsities EP vēlēšanās, kas notiks sestdien, 24. maijā, – varbūt izmantosit iespēju nobalsot iepriekš vai arī uz vēlēšanu iecirkni dosities vēlēšanu dienā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Valentīna: – EP vēlēšanās jau vajadzētu piedalīties. Balsot parasti dodos vēlēšanu dienā, tad ir tāda kā svētku izjūta. Turklāt vēl neesmu izlēmusi, par ko balsošu. Laiks vēl nedaudz ir, tāpēc vēl skatos, domāju un apsveru. Manu izvēli noteiks gan personības, gan partiju programma.
Madonietis Kristaps: – Vēlēšanās es plānoju piedalīties, bet vēl nezinu, par ko balsošu. Arī partiju programmas neesmu lasījis, bet plānoju tajās ieskatīties. Vērtēšu arī deputātu kandidātus, ko viņi līdz šim ir paveikuši, kādi ir viņu sasniegumi. Balsošu vēlēšanu dienā.
Simona no Kusas: – Droši vien, ka vēlēšanās piedalīšos, bet visticamāk, ka nobalsošu jau iepriekš. Vēlēšanu iecirknis ir zināms, tas atrodas turpat pie darbavietas. Vēl gan domāju, par kuru sarakstu balsot, īsti jau nevar saprast, kam atdot savu balsi. Lēmuma pieņemšanā nozīme būs gan partiju programmām, gan personībām.
Andra no Kusas: – Līdz šim visās vēlēšanās esmu piedalījusies, bet tagad domāju, vai to ir vērts darīt. Neesmu pietiekami informēta par deputātu kandidātiem, zinu vienīgi tos, kas skaļi sevi reklamē, kā, piemēram, Andrejs Žagars. Gribētos tomēr plašāku informāciju par sarakstiem, lai tos mājās mierīgā atmosfērā varētu izpētīt. Nav dzirdēts, ka kāds no EP deputātu kandidātiem būtu ieradies Kusā un ticies ar vēlētājiem, bet, neraugoties uz to, droši vien vēlēšanās piedalīšos. Vismaz iecirkni zinu, tas atrodas kādus 2 km no dzīvesvietas.
Madoniete Baiba: – Izvēli esmu jau izdarījusi, vienīgi jāaiziet uz iecirkni un jānobalso. Esmu iepazinusies arī ar partiju programmām. Iespējams, izmantošu iepriekšējās balsošanas iespēju.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA