Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: enerģijas dzērienu pārdošana

Redakcija

Autors • 20.03.2013.

Burtu lielums

Ceturtdien Saeimā paredzēts izskatīt jautājumu par Enerģijas dzērienu aprites likuma projekta nodošanu izskatīšanai komisijām, kas paredz aizliegt pārdot enerģijas dzērienu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un citus ierobežojumus. – Kādas ir jūsu domas par iecerēto enerģijas dzēriena pārdošanas ierobežošanu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem jauniešiem.

Madoniete Inga Ozoliņa: – Šāds ierobežojums būtu vietā, enerģijas dzērienus nevajadzētu pārdot līdz 18 gadu vecumam. Jauniešiem, īpaši puišiem, jau tie patīk. Tos lietot nav ieteicams sportistiem, bet arī pārējiem tie nav veselīgi. Jau tā mūsdienās daudziem ir sirdsdarbības traucējumi un citas veselības problēmas.

Madoniete Vineta: – Tas nav veselīgs dzēriens, jo paātrina sirdsdarbību un izraisa citas blakusdarbības. Daudziem jauniešiem šie dzērieni patīk, un to lietošanu iespaido arī reklāmas. Ja vēl ir atlaides, tos pērk gandrīz vai visi pēc kārtas.

Kalsnaviete Ilva Auziņa: – Es domāju, ka enerģijas dzērienus varētu pārdot, tas nav nekas tik traks. Pirkt vai nepirkt – tai tomēr būtu jābūt katra paša izvēlei, katram pašam ir jādomā par savu veselību. Ja vēlas, lai pērk. Ierobežojumus noteikt līdz kaut kādiem 10 gadiem gan vajadzētu, bet 18 gadu – tas būtu nedaudz par traku.

Madoniete Anete Vītoliņa: – Man šķiet, ka to, iespējams, vajadzētu ierobežot, jo enerģijas dzērienu lietošana taču bojā veselību. Daļa bērnu tos lieto jau no agra vecuma, tos pērk divpadsmitgadīgie, lai gan tas nav veselīgi. Labāk būtu, ja tos nepārdotu līdz 18 gadiem.

Kalsnavietis Matīss: – Pats tos nelietoju, bet domāju, ka to pārdošanu varētu aizliegt līdz 16 gadu vecumam, varbūt gluži līdz 18 gadiem nevajadzētu ierobežot.

Madonietis Jānis: – Tā vispirms ir katra izvēle – lietot tos vai ne. Aizliegumam pārdot vajadzētu būt līdz kādiem 16 gadiem, jo enerģijas dzērieni vairāk ietekmē jauniešu organismu, nekā pieaugušu cilvēku veselību.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px