Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: elektroenerģijas tarifi

Redakcija

Autors • 24.01.2012.

Burtu lielums

Vai jums izdosies iekļauties starta tarifā vai par patērēto elektroenerģiju jau tagad maksājat pēc dārgā jeb pamata tarifa? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Rita no Ērgļu novada: – Tas, ka neizdosies tajā iekļauties, bija skaidrs jau pašā sākumā. Man ir saimniecība, un vidējais elektroenerģijas patēriņš mēnesī ir ap 300 kWh. Mazāk laukos nu nekādi nesanāk: elektroenerģiju patērē gan ūdenssūknis un boilers, gan slaukšanas aparāts, gan sadzīves tehnika, līdz ar to mēs jau labu laiku maksājam pēc dārgākā tarifa. Man liekas, ka vajadzēja būt otrādi – kas vairāk tērē, tie maksā mazāk.

Jānis Mednis no Lauteres: – Elektroenerģijas patēriņš ir diezgan liels, bet tur neko nevar darīt, citādi var palikt bez elektrības. Es domāju, ka tarifu politika ir pareiza – kas vairāk tērē, lai vairāk arī maksā. Savukārt tie, kas ekonomē, lai maksā mazāk. Mums ir dzirnavas, viesu māja, siltumsūkņi, un, protams, elektroenerģijas patēriņu būtiski nav iespējams samazināt.

Madoniete Aina: – Ir cerības iekļauties starta tarifā, bet tā robeža pamazām tuvojas. Cenšos jau ekonomēt, bet par to, vai izdosies, pilnīgi pārliecināta neesmu. Ja uznāks liels sals, būs jāieslēdz sildītāji. Iespējams, tiks uzstādīts arī boilers, arī tas patērēs elektroenerģiju, un tad gan neizdosies iekļauties starta tarifā – būs vien jāmaksā vairāk.

Mārtiņš no Kusas: – Mums tas neizdodas nekādi, jo elektroenerģija tiek patērēta ne tikai telpu apgaismojumam, bet arī apkurei. Starta tarifa pietiek tikai pāris mēnešiem. Manuprāt, tarifu politika īsti nav pareiza, loģiskāk būtu, ja tiem, kas vairāk tērē, tarifs būtu mazāks, nevis otrādi, kā ir tagad.

Agris no Barkavas: – Tas neizdosies, mēs jau tagad maksājam pēc dārgā jeb pamata tarifa. Diezgan daudz elektrības patērē sadzīves tehnika, arī ūdeni sildām ar elektrību. Starta tarifa pietiek tikai kādiem četriem mēnešiem.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px