Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: eiro valūta

Redakcija

Autors • 01.07.2014.

Burtu lielums

Vai jūs visus latus jau esat samainījuši pret eiro un vai pie jaunās valūtas pusgadu pēc tās ieviešanas esat pieraduši? – vakar, pēdējā dienā, kad komercbankās latu maiņu pēc noteiktā oficiālā kursa varēja veikt bez komisijas naudas, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Zinaīda no Sarkaņiem: – Lati visi ir samainīti, pāri palicis nav neviens santīms, bet pie jaunās valūtas vēl īsti neesmu pieradusi. Joprojām mēles galā ir latiņš. Kaut gan visi norēķini notiek jaunajā valūtā, reizēm eiro tāpat tiek nodēvēts par latu, bet eirocenti – par santīmiem. No 1. jūlija arī cenas veikalos vairs obligāti nebūs jāuzrāda divās valūtās, bet, kad no preču zīmēm pazudīs lats, droši vien cenas atkal celsies uz augšu.

Modris no Sauleskalna: – Jau ir aizmirsies, kāds lats izskatījās, kur nu vēl aizķēries! Bet, ja nopietni, mēs jau daudzus gadus strādājam ar jauno valūtu, līdz ar to mums eiro, kad tas tika ieviests Latvijā, nebija nekāds jaunums.

Elza no Lubānas: – Latus pret eiro samainīju laikus. Jaunā valūta makā neturas nemaz, lati turējās labāk. Iepērkoties joprojām uzmetu acis, cik prece maksā latos. Tad labāk varu orientēties, vai konkrētā prece ir kļuvusi dārgāka, lētāka vai cena nav mainījusies. Viss būtu labi, nebūtu nekādu pretenziju, ja arī algas attiecīgi tiktu pārrēķinātas. Katrā ziņā vismaz daļai tagad pēc eiro ieviešanas maksā mazāk.

Madoniete Valija: – Man nav tik liela pensija, lai vēl kāds latiņš būtu aizķēries. Knapi tikai pietiek līdz nākamajai pensijai. Ļoti daudz aiziet zālēm; sociālo palīdzību atsaka, jo esam divi pensionāri. Latiņš man patika labāk.

Mārcis ar Oskaru no Ērgļu novada: – Visus latus samainīju jau pirms Jaunā gada, pāri palicis nav neviens. Pie jaunās valūtas gan neesmu pieradis, man tā nepatīk, joprojām šķiet, ka norēķinos ar kādu ārzemju valūtu – vismaz ir tāda sajūta. Vienīgi Milda monētas otrā pusē glābj situāciju. Pamazām cenšos iegaumēt preču cenas eiro.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px