Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: dzimšanas apliecības

Redakcija

Autors • 20.02.2013.

Burtu lielums

Kādām, jūsuprāt, būtu jābūt dzimšanas apliecībām – cietos vāciņos, ar krāsainu ģerboni, A4 formāta melnbaltas izdrukas veidā, vai arī uzskatāt, ka vizuālajam noformējumam nav nozīmes? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Ineta no Gulbenes: – Bērna pirmajam dokumentam ir jābūt skaistam, tādam, ko bez grūtībām varētu saglabāt visa mūža garumā, nevis parastas baltas lapas izskatā, kas ātri saburzās. Man pašai tā ir cietos vākos, un arī meitai dzimšanas apliecība ir pieņemamā izskatā. Cerams, ka Tieslietu ministrija turēs savu solījumu un dzimšanas apliecības atgūs iepriekšējo izskatu.

Madonietis Nikolajs: – Dzimšanas apliecība savulaik armijā kaut kur pazuda, bet izsniegtais dublikāts ir skaists, un arī saglabāt to vairs nav nekādu problēmu. Dzimšanas apliecība ir ļoti svarīgs dokuments, tāpēc tā nevar būt tikai kā vienkārša balta lapa.

Madonietis Lauris: – Dzimšanas apliecībām ir jābūt vizuāli pievilcīgām, cietos vāciņos. Esmu par to, lai tām tiktu atjaunots iepriekšējais izskats, kāds tas bija līdz šā gada sākumam.

Guntis no Ošupes: – Dzimšanas apliecību pārāk bieži izmantot nesanāk, līdz ar to varbūt arī nav tik svarīgi, cik skaista tā ir. Taču tai ir jābūt tādai, ko var viegli saglabāt. Un ne jau plānas, baltas lapas izskatā, kuru viegli pazaudēt. Vislabāk būtu, ja dzimšanas apliecība būtu cietos vāciņos.

Madoniete Inese: – Man pašai dzimšanas apliecība ir uz ģerboņa papīra, meitai –
cietos vāciņos. Grūti to iztēloties kā parastu baltu A4 formāta lapu. Tai tomēr ir jābūt atbilstošā izskatā, jo bez tās nevar ne pasi saņemt, ne nokārtot citas formalitātes.

Madoniete Aija: – Tagad taču jau sola atjaunot dzimšanas apliecību iepriekšējo izskatu. Tai ir jābūt kārtīgi noformētai, lai to varētu saglabāt un nebūtu jāatjauno. Piemēram, man ir atkārtoti izdota dzimšanas apliecība, bet, lai to saņemtu, vajadzēja kādus 15 dokumentus, jo nekādi dati par manu dzimšanu reģistros nebija saglabājušies.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px