– Vai jūs zināt, ka dzērvenes lietot uzturā ir veselīgi, un kādas ir jūsu domas par iecerēto dzērveņu reklāmas kampaņu pusmiljona eiro apmērā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Andris: – Svētdienas vakarā TV3 redzēju sižetu par iecerēto dzērveņu reklāmas kampaņu. Man šķiet, ka par to, ka dzērvenes uzturā lietot ir veselīgi, īpaši nav jāstāsta, jo to jau tāpat katrs Latvijā zina.
Madonietis Broņislavs: – To, ka dzērvenes ir veselīgas, protams, zinu. Uzturā tās tiek lietotas visu laiku, turklāt diezgan daudz. Tagad mēs tās pērkam, uz purviem vairs nebraucam. Ziņa par pusmiljona eiro tērēšanu dzērveņu reklamēšanai šķiet jocīga, bet, ja jau Eiropa dod naudu, droši vien šī iespēja ir jāizmanto.
Madoniete Gita: – Tas ir vispārzināms fakts, to jau katrs zina bez reklāmas. Mūsu vecāki un vecvecāki ir lietojuši dzērvenes, un šīs tradīcijas turpinām arī mēs. Dzērvenes salasām paši. Šogad to raža ir vidēja, kā kurā vietā, bet pašu vajadzībām salasīt var.
Olita no Sāvienas: – Šoruden dzērvenēs neesmu bijusi, bet ziemā tās lietoju, galvenokārt svaigā veidā. Parasti dzērvenes nopērku, jo Sāvienas pusē nav tik daudz purvu, kur tās varētu salasīt. Savukārt Teiču rezervātā var lasīt tikai ar atļaujām. Domāju, dzērveņu lietošana nav īpaši jāreklamē. Latvijā tās uzturā tiek lietotas no paaudzes paaudzē.
Madoniete Larisa: – Dzērvenes mēs lietojam diezgan daudz – gan svaigā veidā, gan savārām ar āboliem, vienā ziemā patērējam apmēram 15 litru. Par dzērveņu veselīgo ietekmi, manuprāt, Latvijā zina visi, tāpēc jau nav jārīko reklāmas kampaņa, bet, acīmredzot, Eiropai nav, kur naudu likt.
Ingrīda no Sarkaņiem: – Lietojam gan mežā salasītas dzērvenes, gan arī lielogu dzērvenes, ko regulāri pērkam. Par dzērveņu veselīgo ietekmi, domāju, neviens nešaubās. Labāk būtu, ja šo naudu paredzētu citiem mērķiem, bet tāds acīmredzot ir projekts. Kaut ko līdzīgu esam jau piedzīvojuši, kad vienā gadā par lielu naudu tika reklamēti arī āboli.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA