Aizvadītajās brīvdienās Madonā izcēlies ugunsgrēks, kurā dzīvību zaudēja cilvēks. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informēja, ka dzīvoklī nav bijis uzstādīts dūmu detektors, līdz ar to nelaime tika pamanīta par vēlu. – Vai jūsu mājoklī ir uzstādīts dūmu detektors? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Juris no Madonas: – Dūmu detektorus iegādājos laikus. Pašam ir dzīvoklis, un esmu uzstādījis pat divus dūmu detektorus. Dzīvoklī ir malkas apkure un ir drošāk, ja detektori ir uzstādīti.
Madoniete Velta: – Sekojot līdzi jaunajām ugunsdzēsības prasībām, dūmu detektors tika iegādāts. Tas sniedz drošības izjūtu un noteikti spēj novērst iespējamo nelaimi, laikus par to signalizējot.
Pēteris no Madonas: – Manā pārziņā ir vairākas ēkas, pārsvarā tie ir dzīvokļi. Lielākoties dūmu detektori ir uzstādīti. To gan darīju jau pirms aptuveni diviem gadiem, jo uzskatu, ka detektori sniedz drošības izjūtu. Daudz laika pavadu Zviedrijā. Tur dūmu detektori ir visās ēkās, un esmu pārliecināts, ka tie ir vajadzīgi jebkurā valstī.
Egita no Liezēres: – Vēl gan dūmu detektoru neesmu iegādājusies, jo gada sākumā, saistībā ar jaunajām prasībām, veikalu plauktos tos bija ļoti grūti atrast. Šobrīd atkal tie ir pieejami, un plānoju detektoru tuvākajā laikā iegādāties.
Viedokļus uzklausīja
AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA
18.02.2020.