– Vai jūs zināt, ka no 2020. gada 1. janvāra gan privātmājās, gan dzīvokļos ir jābūt dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina arī ar ugunsdzēsības aparātu? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Danute no Jumurdas pagasta: – Jā, mēs to zinām un esam arī iegādājušies, vēl tikai jāpieliek. Izmaksas ir atkarīgas no tā, cik mājā ir guļamistabu, jo tam jau būtu jābūt katrā. Ja var iztikt ar vienu dūmu detektoru, tad ar kādiem 7 eiro vajadzētu pietikt. Ugunsdzēsības aparāts gan būs vēl jānopērk.
Ruta no Saikavas: – Esmu par to lasījusi, to reklamē televīzijā un radio, turklāt dūmu detektoru esam iegādājušies un uzstādījuši. Vienreiz jau esam piedzīvojuši trauksmi, bet tā bija viltus, jo detektors reaģēja uz dūmiem virtuvē, kam ar ugunsgrēku nebija nekāda sakara.
Madoniete Zigrīda: – Pagaidām vēl nevajag, tāpēc tas nav arī iegādāts un uzstādīts ne dzīvoklī, ne mājā. Naudas izteiksmē jau tas nebūtu nekas liels, bet bažas rada, ka būs jāpiedzīvo daudz viltus trauksmju – ēdiens var tikai drusku piedegt, bet trauksmes zvans jau skanēs.
Jānis no Lubānas: – Esmu daudz salasījies, bet pagaidām tas nav izdarīts. Taču tā jau būs obligāta prasība. Turklāt uzskatu, ka tas ir nepieciešams un tā ir laba lieta. Tas skar ne tikai pieaugušos, bet arī bērnus. Kā saka, sargā sevi – un Dievs tevi sargās.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
15.10.2019.