Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: donoru kustība

Redakcija

Autors • 28.05.2018.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par donoru kustību un valsts sniegto atbalstu? – pirms tradicionālās donoru dienas Madonā jautājām sastaptajiem cilvēkiem.

Laimdota no Kalsnavas: – Tie, kuri ziedo asinis, protams, dara svētīgu darbu. Taču, kā esmu dzirdējusi atsauksmes, cilvēki par to labprāt saņemtu arī samaksu. Ārstējoties slimnīcās, arī donori ir saskārušies ar to, ka ir daudz jāmaksā. Piemēram, manai mammai taisīja operāciju, un trim cilvēkiem bija jānodod asinis vai bija jāmaksā liela naudas summa. Ja donoriem maksātu, viņu būtu vairāk. Ar pašreizējo dienas naudu pat nepietiek, lai ziedot asinis atbrauktu no Jaunkalsnavas uz Madonu un atpakaļ.

Madoniete Vija: – Kādreiz asinis nodeva vīrs, un viņam tika piešķirtas arī papildu brīvdienas. Donori, protams, būtu vairāk jāatbalsta un valsts atbalsts jāpalielina. Tad cilvēki asinis ziedotu aktīvāk.

Madonietis Vaicas Deturas: – Es pats neesmu ziedojis asinis, bet mana māte kādreiz bija Goda donore. Esmu par to, lai donoriem sniegtu lielāku atbalstu – gan palielinātu dienas naudu, gan piešķirtu vairāk brīvdienu.

Gatis no Bērzaunes pagasta: – Donoru kustība ir jāatbalsta, un valsts atbalsts ir jāpalielina, lai vienmēr būtu pietiekama asins rezerve. Palīdzēt cilvēkiem, glābjot dzīvību, ir ļoti cildeni. Bet, lai pats ziedotu asinis, vispirms ir jāsasniedz 18 gadu.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


29.05.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px