Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: donori

Redakcija

Autors • 12.06.2013.

Burtu lielums

Šogad 14. jūnijā jau 10. reizi daudzviet pasaulē, tostarp arī Latvijā, tiks atzīmēta Pasaules asinsdonoru diena. Valsts asinsdonoru centrs sestdien, 15. jūnijā, Turaidas muzejrezervātā donoriem un viņu ģimenes locekļiem rīko Pasaules asinsdonoru dienas pasākumu. – Vai jums dzīvē kādreiz ir vajadzējis nodot asinis, un kā vērtējat donoru kustību? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Ludmila no Madonas: – Pati esmu donore un kādreiz, kad Madonas slimnīcā bija asins nodošanas punkts, daudzus gadus tajā nostrādāju. Lai man piedod, ja es kļūdos, bet, manuprāt, agrāk cilvēki šo pienākumu veica vairāk patriotisku jūtu vadīti, uztverot to kā misiju cita dzīvības glābšanai, tagad daudzi cilvēki nodod asinis vairāk materiālu apstākļu dēļ. Protams, asinis ziedo arī tajos gadījumos, kad tās nepieciešamas kādam no piederīgajiem. Bet tas ir ļoti jauki, ka donoriem tiek rīkoti pasākumi. Vienīgais jautājums, kā līdz tai Krimuldai lai tiek.

Česlava no Ļaudonas: – Nē, es nekad pati neesmu asinis nodevusi, un, par laimi, arī donoru palīdzība nav bijusi vajadzīga, bet tas ir labi, ka cilvēki ziedo asinis.

Sanita no Madonas: – Tā neapšaubāmi ir atbalstāma lieta visiem, kas veselības dēļ var atļauties asinis nodot, jo nevar jau zināt, kurā brīdī kas ar mums notiek. Žēl, ka veselības problēmu dēļ pati nevaru būt donore.

Marija no Madonas: – Jā, dzīvē ir gadījies, ka nepieciešamas donora asinis, bet pati diemžēl veselības problēmu dēļ donore nevaru būt. Vispār donoru kustība ir svarīga lieta. Madonā, cik var spriest no publikācijām, cilvēki ir atsaucīgi un aktīvi piedalās Valsts asinsdonoru centra rīkotajās donoru dienās. Vienīgi varbūt mazliet vairāk varēja donoriem maksāt, jo ne visiem tā brīvdiena ir tik aktuāla.

Jānis Rieksts no Cesvaines: – Kādreiz, kad donoriem bija grāmatiņas, man tās bija vismaz trīs. Cik reižu pēc tam asinis nodotas, es pat neskaitu. Arī tagad regulāri piedalos rēzekniešu organizētajās izbraukuma donoru dienās Cesvainē. Man ir ļoti reta – IV – asinsgrupa. Kādreiz, kad Madonā bija asins nodošanas punkts, man regulāri zvanīja, kad šīs asinsgrupas asinis bija nepieciešamas, un es vienmēr biju gatavs atsaukties.

Aptauju veica BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px