– Kādas ir jūsu domas par ap 20 miljonu eiro budžeta līdzekļu sadali pēc tā saucamajām deputātu kvotām? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Aldis: – Tas nav saprotams, kā budžetā līdzekļu pietiek dažādiem projektiem, bet, lai veiktu aknu transplantāciju, naudas nav. Budžets jau būtu jāsadala, izvērtējot vajadzības valstiskā mērogā, un jādod tam, kam visvairāk vajadzīgs.
Andris no Vestienas: – Šāda dalīšana, kad naudu piešķir „tuvākajiem" vai „uz dullo", kā „Līvu" jubilejas albuma gadījumā, ir galīgi nepareiza. Es jau komentāros internetā rakstīju, ka tādā gadījumā no „deputātu kvotām" vajadzēja piešķirt līdzekļus operācijai Baibai. Absurdas ir arī kvotas veselības aprūpē, kad ir jāgaida vairāki mēneši, pusgads vai pat ilgāk. To taču neviens nevar paredzēt, cik katru dienu atnāks pie ārsta. Tad jau labāk pateikt, ka mums ir maksas medicīna.
Andris no Murmastienes: – Nekas pārsteidzošs vai kaut kas jauns tas nav. Deputātiem, kā saka, jau labāk redzams. Bet, protams, visas vajadzības un projektus vajadzētu izvērtēt valstiskā līmenī, nevis vadīties pēc citiem kritērijiem.
Madonietis Jānis: – Tas ir galīgi garām, bet mūsu viedoklis neko jau nemaina, un deputātus tas arī neinteresē. Vēlēt jau mēs varam, kā gribam, bet svarīgi, kā tās balsis saskaita.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
07.12.2016.