– Vai jūs pirms vēlēšanām apmeklēsit vēlēšanu iecirkņus, lai iepazītos ar pieteiktajiem deputātu kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, balsošanas kārtību utt.? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Arnis no Indrānu pagasta: – Es dzīvoju laukos, partijas mums informatīvos izdevumus kā pilsētu iedzīvotājiem nepiesūta. Par ko balsošu, vēl neesmu izdomājis, tāpēc, visticamāk, uz vēlēšanu iecirkni Lubānas pilsētas klubā aiziešu vēl pirms 17. septembra un arī vēlēšanās noteikti piedalīšos. Ja uz vēlēšanām neiesim, tad jau citi atkal ievēlēs tos, kurus nevajag. Nezinu, kas mums ir par vainu, bet Igaunijā un Lietuvā šie procesi norit veiksmīgāk.
Bērzaunietis Vilis: – Uz iecirkni pirms vēlēšanām neiešu. Daudz informācijas var iegūt, skatoties televizoru. Esmu lietas kursā un zinu, par kuru sarakstu balsošu vēlēšanās. Savu izvēli īpaši nemainu, vienmēr balsoju par taisnu lietu.
Madonietis Dainis: – Es parasti laikus aizeju un izlasu arī partiju programmas, bet savu izvēli esmu jau izdarījis. Ja jūs interesē, varu to arī atklāt. Tāpat kā iepriekš, balsošu par „Vienotību". Savulaik man ļoti patika, ka demisionēja visi pieci „Jaunā laika" ministri – tā bija goda lieta. „Vienotība", tāpat premjers V. Dombrovskis manī vieš uzticību.
Madoniete Ligita: – Par ko balsošu vēlēšanās, nezinu. It kā doma jau būtu, tomēr arī šaubas neatstāj. Televizoru tikpat kā neskatos, tad jau drīzāk ielūkojos partiju piesūtītajos izdevumos un bukletos. Ārkārtas vēlēšanām īsti neredzu jēgu. Ja jau 10. Saeima tika atlaista, tad 11. Saeimas vēlēšanās nevajadzētu kandidēt nevienam 10. Saeimas deputātam.
Gunārs no Praulienas: – Par ko balsot, man ir skaidrs jau kopš 1991. gada. Skatos, starp deputātu kandidātiem atkal ir Pliners, bet nav Dobeļa. Kāpēc tā? Ja ir viens, tad arī otram vajadzētu būt. Tā teikt, līdzsvaram. Viņu dialogus bija vērts klausīties. Ceru, ka Plineru Saeimā neievēlēs.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA