Pagājušajā nedēļā Valsts ieņēmumu dienestā sākās ienākumu deklarāciju par 2017. gadu iesniegšana. – Vai jūs izmantojat iespēju atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, un, ja to darāt, vai to iesniedzat klātienē vai elektroniskās deklarēšanas sistēmā? – vakar jautājām Madonas pilsētā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Andris: – Es to elektroniskās deklarēšanas sistēmā daru trešo gadu, un nav nekādu problēmu. Arī ienākumu deklarāciju par iepriekšējo gadu esmu jau iesniedzis, to izdarīju pirmajā iesniegšanas dienā. Pārmaksāto nodokļa summu vienā gadā ieskaitīja ļoti ātri, savukārt otrā gadā – apmēram mēneša laikā. Ceru, ka arī šogad nebūs nekādas aizķeršanās.
Madoniete Ligita: – Es šo iespēju izmantoju, bet ienākumu deklarāciju par pagājušo gadu gan vēl neesmu iesniegusi. Līdz šim to esmu iesniegusi klātienē un domāju, ka tā darīšu arī šogad.
Jānis no Kārzdabas: – Tā ir ļoti laba iespēja, un iepriekšējos gados esmu to iesniedzis, bet vēl nezinu, vai arī šogad izmantošu šo iespēju.
Madonietis Antons: – Šādu iespēju es vērtēju pozitīvi, jo šādā veidā daudzi atgūst pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotiem izdevumiem. Arī mūsu ģimene iesniedz ienākumu gada deklarāciju, un parasti to darām klātienē.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
06.03.2018.