– Kādas ir jūsu domas par degvielas cenu visai straujo celšanos pēc pagājušajā gadā piedzīvotā cenu krituma sakarā ar naftas cenu pazemināšanos visā pasaulē? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Inta no Lubānas: – To, ka degvielai palielināsies cena, varēja iepriekš prognozēt. Drīzāk pārsteidza degvielas cenas kritums pērn. Izskatās, ka tas tāds bums vien bija. Degvielas cenu jau mēs nevaram ietekmēt, tāpēc īpašu uzmanību tam nepievēršu. Cik vajag, tik braucu un arī benzīnu pērku.
Dainis no Ogres: – Kādu brīdi benzīna cena bija nokritusies zem eiro, bet nu tā atkal ir pārsniegusi šo robežu. Taču, neatkarīgi no tā, ir jābrauc un degviela jāpērk. Kā ir citās Baltijas valstīs, nevaru komentēt, jo kādu pusgadu nekur citur neesmu bijis, bet stāsta, ka degviela tur joprojām maksā lētāk nekā pie mums.
Jānis no Vecsaikavas: – Es to neesmu vēl pamanījis, jo braucu diezgan maz – tikai tik, cik nepieciešams. To līdzekļu jau nav tik daudz, lai varētu ieskrieties, liet benzīnu mašīnā un braukt.
Madonietis Jānis: – Jā, par benzīna litru atkal ir jāmaksā vairāk nekā eiro, bet pasaulē ir palielinājusies naftas cena, un tas ietekmē arī benzīna cenu. Taču pagaidām cena ir pieciešama. Turklāt lielas izvēles jau nav – ja ir jābrauc, tad degviela ir jāpērk neatkarīgi no tā, cik maksā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA