Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Cik bieži jārīko tirgi

Redakcija

Autors • 12.11.2013.

Burtu lielums

Cik bieži, jūsuprāt, būtu jārīko tirgi Madonas pilsētas centrālajā laukumā, un varbūt ziemas mēnešos tomēr būtu jāietur pauze? – sestdien jautājām Madonā sastaptajiem tirgus apmeklētājiem.

Madonietis Armands: – Tas būtu jādara vienreiz mēnesī, tai skaitā arī janvārī, februārī un martā. Ja ir tirgotāji un ir pircēji, kāpēc gan būtu jāietur pauze? Mani apmierina arī preču izkārtojums. Ir zināms, kur meklēt pārtikas produktus un kur pārdod apģērbus un citas rūpniecības preces. Ja grib, visu var atrast, tirgus Madonā taču nav tik liels.

Madonietis Guntars: – Par ziemas mēnešiem varētu vēl domāt, jo tirgu rīkošanai Madonā nav slēgto paviljonu, bet kur gan ir garantija, ka tirgus dienā nebūs sniegputeņa un zeme ar debesīm negriezīsies kopā. Taču, sākot ar pavasari, tos reizi mēnesī gan vajadzētu rīkot. Pēc notikušajām diskusijām izskatās, ka tirgotāji šodien ir diezgan labi sagrupēti – pārtikas un rūpniecības preču tirdzniecība ir daudzmaz nošķirta. Priecē, ka tirgū vairāk ir kļuvis vietējo ražotāju, varbūt tā ir tāpēc, ka viņiem tiek atvēlēts Saieta laukuma centrs.

Jānis no Saikavas: – Tirgus varētu būt reizi mēnesī. Iepriekš prognozēt laiku taču nevar, no lietus un sniegputeņa jau nevar nodrošināties. Diez vai tirgu ir vērts rīkot janvārī un februārī. Ābolus un kartupeļus tirgošanai zem klajas debess ziemā jau nevedīsi. Tirgus sezona atkarībā no laikapstākļiem varētu sākties martā vai aprīlī.

Madoniete Inese: – Esmu par to, lai tirgus notiktu reizi mēnesī, tai skaitā arī ziemas mēnešos, lai tie, kas grib, varētu gan tirgot, gan pirkt. Atbalstu arī pārskatāmāku preču grupu sadalījumu, lai blakus pārtikas produktiem tomēr nenotiktu gatavo apģērbu tirdzniecība. Tirgū es pērku dažādas preces, un mani interesē arī rūpniecības preces.

Madonietis Bruno: – Manis dēļ tirgi Saieta laukumā var būt pat divas reizes mēnesī. Ja ir cilvēki, kas grib tirgot, un ir pircēji, kas pērk, kāpēc šādu iespēju liegt? Arī preču grupu izvietojums šodien tirgū ir pārskatāmāks.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px