Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: centralizēto eksāmenu rezultāti

Redakcija

Autors • 04.07.2017.

Burtu lielums

Vai jūs esat pievērsuši uzmanību ziņai, ka šogad ir pasliktinājušies centralizēto eksāmenu rezultāti? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Romāns: – Es to vērtēju ļoti negatīvi. Skolotājs nevar iemācīt tāpēc, ka bērni drīkst nemācīties, var darīt visu, kas ienāk prātā, un negrib pielikt pūles. Ja neveiks pamatīgu reformu un no n-augstskolām neatstās kādas sešas septiņas, nekas labs nebūs. Arī skolas mums nezin kāpēc ir katrā nostūrī, vēl varētu līdz 4. klasītei palikt. Jau tagad vienam skolēnam tērējam vairāk naudas nekā vidēji Eiropā, bet mēs taču neesam tik bagāti. Arī Rīgā katrā mikrorajonā vajadzētu būt ne vairāk kā vienai vidusskolai. Bet pret pārmaiņām jau ir milzīga pretestība.

Madoniete Sarmīte: – Es domāju, ka mācību programmas paliek aizvien sarežģītākas. Jau mazajās klasītēs tās ir par grūtām. Vecākajai meitai 8.-9. klasēs es pat ņēmu privātstundas, jo skolā nevilka līdzi. Savukārt mazākajai meitai sēžam klāt un mācāmies kopā.

Barkaviete Dace: – Protams, izglītības programmas iet laikam līdzi, tāpēc bērniem pašiem ir cītīgāk jāmācās. Arī vecākiem ir daudz jāpalīdz saviem bērniem un jāseko līdzi, kā viņi mācās. Pašai bērni vēl ir mazi, tā kā viss ir priekšā.

Madoniete Iveta: – Vaina ir sagatavotībā. Daļa bērnu domā, ka skolu neatkarīgi no atzīmēm pabeigs tāpat, bet, kad nonāk līdz eksāmeniem, attopas, ka zināšanu ir par maz, bet bieži šī atziņa ir jau novēlota.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

05.07.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px