– Vai iepērkoties jūs vienmēr paņemat čeku un vai esat dzirdējuši par ieceri arī Latvijā, līdzīgi kā dažviet citur, sarīkot čeku loteriju ar iespēju laimēt naudas balvas un citus labumus, uzskatot, ka čeku pieprasīšana veicinātu nodokļos samaksāto līdzekļu pieaugumu? – vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Matīss: – Kases čekus par ikdienas pirkumiem parasti neņemu, bet, ja pērku ko dārgāku un svarīgs arī derīguma termiņš, tad gan tos paņemu. Esmu novērojis, ka kasieri čekus izsit, bet pircēji paši tos neņem. Bet, protams, varētu rīkot arī čeku loteriju.
Madoniete Maruta: – Es parasti čekus paņemu, un ir gadījies, ka tas ir lieti noderējis, jo varēju preci apmainīt. Varbūt ir vērts pamēģināt Latvijā sarīkot arī tādu čeku loteriju, bet, manuprāt, pats galvenais – sabiedrībā būtu jāveido izpratne, ka mēs visi strādājam kopējam labumam, ja visi būsim godīgi, tad visiem būs labāk.
Iļja no Aronas pagasta: – Es čekus ņemu, un to daru arī tāpēc, lai pārliecinātos, vai tajā parādās tikai tās preces, ko tiešām esmu pircis. Šaubos, vai tāda čeku loterija ir jārīko un vai būs kāds labums valstij.
Madoniete Ņina: – Čekus es vienmēr cenšos paņemt, jo tie noder. Vienreiz varēju samainīt kurpes, jo bija čeks. Bet attiecībā uz iecerēto čeku loteriju – nezinu, vai tā jārīko. Manuprāt, tā būs lieka ķēpa.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
27.09.2017.