– Kas, jūsuprāt, jādara, lai šoferi pie stūres nesēstos dzērumā, un vai to novērst, it īpaši Jāņos un citos svētkos, palīdz arī CSDD rīkotā drošības kampaņa pret braukšanu dzērumā „Ja dzer, tad nebrauc!", kas tika uzsākta pagājušajā ceturtdienā? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Dzintars no Degumniekiem: – Tas atkarīgs no paša cilvēka. Kas gribēs, tas dzers. Arī bargie sodi maz ko līdz, jo tos jau daudzi nemaksā. Sakrāj piecus sodus un brauc tāpat. Tiesa, pēdējos gados šoferi ir kļuvuši nedaudz prātīgāki, vairs nav tā, kā krievu laikos, kad dzēra un brauca uz nebēdu.
Vilis no Lubānas: – Varbūt kādam šādas kampaņas liek aizdomāties, bet, manuprāt, daudzi, uz kuriem tas attiecas, nemaz tās neskatās. Pozitīva nozīme ir pastiprinātiem ceļu policijas reidiem, kuru dēļ situācija pēdējos gados ir mainījusies uz labo pusi. Vismaz daļa, kas iedzer kādu glāzīti, uz mājām labāk dodas kājām vai arī aizved kāds, kas nav lietojis alkoholiskos dzērienus.
Inese no Pļaviņām: – Es redzēju sižetu par simbolisku dzērājšofera zārka aiznaglošanu, kas TV ir jau rādīts vairākas reizes, bet vai tas kādam liek aizdomāties, tas ir atkarīgs no katra psiholoģijas. Es pati Jāņos nobāzējos laukos, ne soli nebraucu ar mašīnu un tikai ziņās klausos, kur kas noticis. Situācija pēdējos gados ir uzlabojusies, bet par to vairāk jāpateicas sodiem un policistu reidiem. Tiem ir lielāks efekts.
Biksērietis Jurģis: – Mani tas neietekmē, es tāpat vairs nedzeru. Esmu „vērtīgs" draugs burziņos, jo varu citus aizvest. Lielāka nozīme jau ir draugu attieksmei. Ja viņi spēj pierunāt nebraukt tos, kas ir dzēruši, tas ir vislabāk. Savukārt reklāmām Latvijā ir jābūt iespaidīgākām, tādām, kādas ir ārzemēs un kuras tiešām kādu var arī atturēt no braukšanas dzērumā.
Madonietis Sergejs: – Jāņos un citos svētkos ceļu policijai ir pastiprināti jākontrolē situācija uz ceļiem, lai neatkārtotos „asiņainie Jāņi". Šie svētki taču tiek plaši svinēti, kad daudzi iedzer un diemžēl grib vēl pavizināties. Pēdējos gados Jāņos ir izdevies izvairīties no bojāgājušajiem iereibušu šoferu vainas dēļ. Cerams, ka tā būs arī šogad un neviens arī neaizrīsies ar šašliku.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA