No 2020. gada 15. janvāra pieaugs biļešu cenas vilcienos un reģionālo maršrutu autobusos. – Vai jūs izmantojat autobusu un vilcienu satiksmi, un vai biļešu cenas palielinājums to ietekmēs? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Valda no Vestienas: – Es izmantoju autobusu satiksmi. Patlaban sabiedriskais transports tiek nodrošināts pietiekami labi, bet biļetes ir gana dārgas. Zinu, ka nākamgad cena palielināsies par 10 centiem. Taču braukšanas paradumus tas neietekmēs. Uz darbu jātiek, un atkāpšanās ceļa jau nav.
Madoniete Ilze: – Es pārsvarā no punkta A uz punktu B braucu ar automašīnu. Taču arī es esmu par to, lai palielinātu sabiedriskā transporta pieejamību, jo dažviet laukos autobusi kursē reti. Tad jau labāk palielināt biļešu cenas, nekā slēgt maršrutus.
Gaļina no Liezēres: – Autobusu satiksme mums ir laba. Katrā ziņā no Liezēres un atpakaļ var ļoti labi izbraukāt. Biļešu cenas, kā lasīju internetā, palielināsies tikai par kādiem 10 centiem, un tas neko neietekmēs. Galvenais – lai autobusu reisus nesamazina.
Aivars no Vestienas: – Es braucu ar mašīnu. Tad jau redzēs, vai benzīns arī kļūs dārgāks. Protams, sabiedriskais transports būtu jāsaglabā un jānodrošina tā pieejamība iedzīvotājiem, jo daudziem tas ir ļoti svarīgi.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
10.12.2019.