Bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš ir nolēmis kandidēt pašvaldību vēlēšanās Rīgā.
– Kādas ir jūsu domas par bijušās valsts augstākās amatpersonas vēlmi pašvaldību līmenī atgriezties aktīvajā politikā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Bērzaunes pagasta: – Manuprāt, tik augsta līmeņa amatpersonai, lai arī bijušajai, tas pašvaldību līmenī noteikti nebūtu jādara. Vienu brīdi Andris Bērziņš pēc prezidenta pilnvaru beigām tikpat kā nebija manāms, tāpēc viņa lēmums tagad nedaudz pārsteidz.
Ildze no Lubānas: – Es vispār domāju, ka arī Valsts prezidenta un citus augstākos amatus valstī varētu ieņemt ar nosacījumu, ja labi pārvalda angļu valodu. Nekompetenci, ja viņu ievēlēs, varēs pārmest ne jau Andrim Bērziņam, bet tiem, kas balsos par viņu.
Cesvainiete Amanda: – Bijušo prezidentu pieredze, darbojoties Rīgas domē, varbūt arī noderētu, bet no Andra Bērziņa darbības nekas īpaši labs nav palicis prātā, viņa darbību var raksturot kā viduvēju.
Jānis no Biksēres: – Man ir grūti to komentēt, jo jau 9 gadus strādāju Anglijā, līdz ar to arī pašvaldību vēlēšanās nepiedalos. Dzīves līmenis Latvijā ir zems, tāpēc vēlējums deputātiem, kurus ievēlēs, domāt ne tikai par sevi, bet gan vairāk par tiem, kuriem ir vissliktāk.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
25.04.2017.