Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: benzīna cenu kāpums

Redakcija

Autors • 17.01.2012.

Burtu lielums

Vai benzīna cenu kāpums attur jūs no braukšanas ar automašīnu, un kāda ir jūsu prognoze: vai benzīna litrs tiešām maksās latu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Jānis no Lubānas: – Benzīns kļūst dārgāks, bet jābrauc tāpat, ir jākustas, uz darbu taču jātiek, neatkarīgi no tā, kāda ir benzīna cena. Droši vien tā palielināsies vēl vairāk, sasniegs latu par litru un tad kādu laiku stāvēs uz vietas.

Aivars no Biksēres: – Man nav cita varianta, jo braucu uz darbu. A rī attiecībā uz braucieniem ārpus darba laika nekas nemainīsies. Kur vajadzēs, tur arī būs jābrauc. Ar personīgo automašīnu aizbraukt var ātrāk, nekā ar autobusu, turklāt jebkurā laikā. Cik laika man vajadzētu, lai uz darbu Vecpiebalgā aizbrauktu ar autobusu? Droši vien kādas divas stundas paietu. Es domāju, ka benzīna cena vēl kāps un latu sasniegs. „Ziemeļu nafta" ir bankrotējusi, konkurence palikusi mazāka, dabiski, ka arī degvielas cenas palielinās.

Inta Kalniņa no Mētrienas: – Kad ir vajadzība, tad braucam tāpat. Iepirkumu somas nest ir grūti, arī sabiedriskais transports nekursē tik bieži, un biļetes ir dārgas. Ja no Mētrienas uz Madonu jābrauc caur Ļaudonu, tad jau gandrīz lētāk sanāk ar mašīnu. Vismaz reizi nedēļā atbraucam un iepērkamies, lai līdz nākamajai braukšanas reizei varētu iztikt. Benzīna cena strauji kāpj, un, visticamāk, tā sasniegs latu, daži santīmi līdz tam vien ir palikuši…

Jolanta Kalniņa no Mētrienas: – Benzīna cena, manuprāt, vēl kāps. Taču braukšanu tā īpaši neietekmēs, jo, ja būs vajadzība, visi tāpat brauks. Uz Madonu sanāk atbraukt biežāk nekā reizi nedēļā – vai nu jābrauc pašai, vai kāds ir jāatved. Ja ir vairāki līdzbraucēji, ar mašīnu braukt ir izdevīgāk, nekā ar autobusu. Ātrāk var pabūt arī visās vietās, kur vajag, nekā ejot kājām.

Sandis no Vestienas: – Drusku jau ietekmē, bet uz darbu tāpat ir jābrauc. 26 km jau kājām neiesi un arī ar autobusu izbraukāt ir grūti. Ja ar to uz darbu vēl varētu atbraukt, tad mājās atgriezties būtu sarežģīti, jo tik bieži jau tas nekursē. Arī līdzbraucēju, ar ko kopā varētu braukt uz darbu, ir grūti atrast. Cilvēku laukos paliek aizvien mazāk.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px