Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: “Baltijas ceļš”

Redakcija

Autors • 22.08.2017.

Burtu lielums

„Baltijas ceļš" bija akcija Baltijas valstīs, kas notika 1989. gada 23. augustā. – Kādas atmiņas jums saistās ar „Baltijas ceļu"? Vai paši esat tajā piedalījušies? – vakar vaicāju Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Intars no Madonas: – Man tad bija 8 gadi, atceros, ka bijām aizbraukuši uz Valmieras, Smiltenes pusi. Tā laika atmiņas man ir pašas labākās un cerīgākās. Katrā gadījumā pati ideja šai akcijai bija ļoti laba, ja arī šodien tiktu rīkots kas līdzīgs, labas idejas vārdā arī noteikti piedalītos.

Elīna no Madonas: – Par šo notikumu esmu dzirdējusi, bet neko daudz par to nezinu. Nemācēšu arī teikt, vai kāds no maniem radiniekiem ir piedalījies šajā akcijā. Man šis notikums saistās ar sadošanos rokās, kopības izjūtu.

Jānis: – Man ir labas atmiņas, domājot par šo notikumu. Tad strādāju Madonas „Lauktehnikā", braucām uz Siguldas pusi ar kolēģiem. Tajā laikā visi vairāk bijām vienoti, pašlaik vienotība vairs nav tāda kā agrāk. Ja vajadzētu, noteikti brauktu vēlreiz uz akciju.

Pēteris: – Braucām uz Siguldas pusi, lai iestātos kopējā ķēdē. Atceroties šo notikumu, man nav nekādu sentimentālu atmiņu, bet, ja vajadzētu braukt, arī tagad es noteikti to darītu. Rīt vakarā paskatīšos arī kādu TV pārraidi par tā laika notikumiem, jo tad tie sekoja cits pēc cita – „Baltijas ceļš", barikādes, un tā tas viss sākās.

Viedokļus uzklausīja
LAURA RUSKULE

23.08.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px