Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: auto vadīšana svētku dienās

Redakcija

Autors • 26.06.2013.

Burtu lielums

Divas svētku dienas uz Latvijas autoceļiem aizvadītas salīdzinoši mierīgi – bez bojāgājušajiem, bet reibumā pieķerti 343 transportlīdzekļu vadītāji. No tiem 90 bijuši automašīnu vadītāji, bet pārējie vadījuši velosipēdu vai mopēdu. – Vai jums svētku dienās iznāca sēsties pie auto stūres? – vakar, pirmajā darbdienā pēc svētkiem, vaicājām Madonā sastaptajiem autovadītājiem.

Ilze no Aizkujas: – Nē, līgojām mājās, un auto stāvēja nolikts malā, lai gan, ja vajadzētu, varētu arī droši sēsties pie stūres, es īpaši ar alus dzeršanu svētkos neaizraujos.

Imants no Sauleskalna: – Svētkus nosvinējām normāli, bet pie automašīnas stūres gan nesēdos. Viss bija iepriekš sagādāts. Šodien, redz, pēc svētkiem atbraucām uz veikalu iepirkties. Liekas, ka arī ceļu policisti cītīgi strādājuši – dzirdēju, ka pārbaudīti ap 30 000 šoferīšu. Arī reklāma televīzijā pirms svētkiem bija iespaidīga.

Lidija no Madonas: – Svētkus kopā ar kaimiņiem svinējām dārzā, bija ugunskurs – viss, kā vajag. Man ļoti patīk Līgo svētki. Es alkoholu nelietoju un droši varēju sēsties pie stūres un visus nogādāt mājās.

Elmārs no Ļaudonas: – Jāņus nosvinējām jauki, mašīna bija nolikta malā. Man nav problēmu – ja esmu kaut mazliet iedzēris, pie stūres nesēžos. Nedomāju, ka ceļu policisti būtu īpaši aktīvi strādājuši, cik pasekoju internetā, tikai nedaudz vairāk nekā 300 pieķerti braucam reibumā, pie tam lielākā daļa no tiem velosipēdisti. Drīzāk kampaņas televīzijā vajadzīgas, bet ne jau tādas tupas, ar līķiem, kā pirms šiem Jāņiem. Vajadzēja kaut ko pozitīvāku, asprātīgāku, manuprāt, tas nostrādātu daudz efektīvāk.

Nikolajs no Madonas: – Svētkus svinēju tepat Madonas novadā, un arī auto vadīt iznāca. Es jau ilgu laiku alkoholu nelietoju, tā ka man nav nekādu problēmu. Varēju arī šajos svētkos droši strādāt par šoferīti. Pats esmu bijušais ceļu policists, zinu, cik grūti policistiem strādāt svētkos pastiprinātā režīmā. Par reklāmu televīzijā es domāju, ka tā bija uzrunājoša – cilvēkiem jāsaprot, kur var novest bezatbildība.

Aptauju veica BAIBA MIGLONE 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px