Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Atstarotāji

Redakcija

Autors • 14.11.2011.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par atstarotāju nēsāšanas nepieciešamību, un vai jūs paši tos tumšajā diennakts laikā nēsājat? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Romāns Ližbovskis: – Man atstarotājs ir, un to parasti tumšajā diennakts laikā izmantoju, piestiprinot pie jakas. Arī citiem to iesaku darīt gan drošības apsvērumu dēļ, gan tādēļ, ka var apturēt ceļu policijas darbinieki. Vienreiz brīdinās, otrreiz brīdinās, bet trešo reizi jau uzliks naudas sodu. Atstarotājus vajadzētu nēsāt arī pilsētā, jo ne visur ir gaišs.

Madoniete Sarmīte Rozenbaha: – Ārpus mājas es atstarotāju nēsāju vienmēr neatkarīgi no tā, vai ir diena vai vakars. Tas ir pielikts pie somas, līdz ar to vienmēr ir līdzi. Arī tagad varu jums to parādīt. Arī mazbērniem saku, ka atstarotāji ir jānēsā.

Edgars no Praulienas: – Es pats nenēsāju, kaut uzskatu, ka tie ir jānēsā, īpaši jau laukos. Es pārsvarā pārvietojos ar velosipēdu, un tam atstarotāji ir. Daļa nenēsā, jo žēl tērēt naudu to iegādei, vēl daļa to nedara tāpēc, ka finansiāli nevar atļauties, lai gan tas nemaksā pārāk dārgi.

Madoniete Mārīte: – Man atstarotājs vienmēr ir līdzi, jo tagad ātri satumst. Ja gribi būt redzams arī tumšā laikā, tas jānēsā, it īpaši tas ir svarīgi, šķērsojot ielu vai ceļu. Jau tā uz gājēju pārejām šoferi nepalaiž cilvēkus, bet patraucas garām. Kas notiks, ja šādā situācijā nebūs atstarotāja?

Madonietis Pēteris Zeiļuks: – Es pa naktīm nestaigāju, bet tiem, kas to dara, ir jābūt vai nu atstarotājam, vai lukturītim. Vai arī pie cepures jāpieliek mirgojošas lampiņas. Tagad jau iespēju, kā padarīt sevi redzamu arī tumsā, ir ļoti daudz.

Ainārs no Jaunkalsnavas: – Es nēsāju atstarotāju un dažkārt – arī vesti, lai būtu labāk pamanāms. Braucot ar velosipēdu, divreiz esmu notriekts. Taču daudzi nenēsā. Interesanti, ka gājēju skaits ar atstarotājiem palielinās akciju laikā, kad aicinājumi tos nēsāt izskan arī TV. Pēc tam cilvēki to atkal kaut kā piemirst.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px