Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: atstarotāji

Redakcija

Autors • 29.10.2014.

Burtu lielums

Vai jūs lietojat atstarotājus un vai zināt, ka no 12. septembra arī gājējiem, pārvietojoties nepietiekami apgaismotās vietās, obligāti jānēsā atstarojošas vestes vai apģērbs ar labi redzamiem gaismu atstarojošiem elementiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Bērzaunietis An­dris: – Man atstarojošā veste ir mašīnā, bet gājējiem to pagaidām neesmu redzējis. Pēc maniem novērojumiem, gājēju ar atstarotājiem nav kļuvis vairāk, turklāt daži ir ļoti neapzinīgi. Iespējams, viņi ir pašnāvnieki, tāpēc par atstarotājiem neliekas ne zinis. Vai nu viņi nekad nav braukuši automašīnā kā blakussēdētāji pirmajā sēdeklī, vai vispār nav braukuši naktī un redzējuši, cik bīstams apdraudējums ir šādi „neredzami gājēji", kurus nereti var pamanīt tikai pašā pēdējā brīdī pirms viņu potenciālās nāves.

Cesvainiete Inita: – Es tos lietoju un sekoju, lai atstarotāji vienmēr būtu arī bērniem. Manuprāt, beidzamajos gados šai ziņā ir vērojams progress. Riteņbraucējus var labi pamanīt pa gabalu, tāpat gājēji ir kļuvuši disciplinētāki, un tas priecē. Visātrāk, protams, var pamanīt atstarojošo vesti, tāpat aproces utt.

Brigita no Praulienas: – Es tos lietoju, kaut gan ceļš no mājām līdz darbavietai ir izgaismots. Man pašai mājās ir arī veste, ko vajadzības gadījumā izmantoju, vienīgi nezināju, ka tagad tā slikti izgaismotās vietās jānēsā obligāti. Es domāju, ka atstarotājus lieto aizvien vairāk cilvēku. Arī mēs bērnudārzā „Pasaciņa" kopā ar bērniem gatavojam atstarotājus.

Māris no Vestienas: – Pēc redzētā, braucot katru dienu uz darbu ap 30 km, varu teikt – gājēji šai ziņā ļoti daudz grēko. Es domāju, ka informācijas pietiek un atstarotāju iegāde neprasa arī pārāk lielus līdzekļus. Prieks, ja gadās redzēt gājējus ar labi pamanāmiem atstarojošiem elementiem vai degošu lukturīti, bet ir arī tādi, kurus uz ceļa ieraugi pēdējā brīdī.

Gunvaldis no Mārcienas: – Es pats nekur daudz nestaigāju, parasti braucu ar mašīnu, bet, kā esmu novērojis, atstarotājus nelieto bīstami daudz gājēju. Taču tie būtu jānēsā, lai neapdraudētu savu dzīvību un neradītu bīstamas situācijas uz ceļa.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px