– Vai jūs zināt, ka tumšajā laikā neizgaismotās vai vāji izgaismotās vietās gājējiem, kā to paredz likums, obligāti ir jānēsā atstarojošās vestes vai apģērbs ar iestrādātiem, labi redzamiem gaismu atstarojošiem elementiem? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Cesvainiete Evita: – Jā, par to esmu dzirdējusi, bet pati to neesmu vilkusi ne reizi. Pagaidām tumšajā laikā pie somiņas un ap roku piestiprinu atstarojošus elementus, ja ir jāiet pa neizgaismotu ielu vai ceļu. Bet, protams, atstarojošā veste ir labāk pamanāma, un tā, it sevišķi dziļajos laukos, būtu jānēsā.
Cesvainiete Ieva: – Man ir atstarojoši elementi, un tos tumšajā laikā arī izmantoju. Droši vien ērtāk ir iegādāties apģērbu ar labi redzamiem gaismu atstarojošiem elementiem nekā nēsāt vesti.
Kārlis no Mētrienas: – Atstarojošā veste man vienmēr ir līdzi mašīnā. Diemžēl atstarojošo vesti reti kurš gājējs nēsā. Uz ceļa, it īpaši miglā un ziemā, kad ir tumšs, tie ir grūti pamanāmi, tāpēc vestes tomēr būtu jānēsā arī gājējiem. Ar atstarojošiem elementiem vien ir daudz par maz.
Madonietis Juris: – Man pašam tā ir mašīnā, bet šur tur, kā esmu novērojis, tās sākuši nēsāt arī gājēji. Varbūt tas ir tāpēc, ka to paredz likums un tam stingri līdzi seko arī ceļu policisti. Tā ir pareiza prasība. Atstarojošie elementi ir par sīku, lai tos pamanītu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA