Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Atkritumu konteineri

Redakcija

Autors • 02.10.2012.

Burtu lielums

Vai atkritumu savākšanas laukumos esat pamanījuši dalīto atkritumu konteinerus? – vakar jautājām Madonas daudzdzīvokļu māju pagalmos sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Aldis: – Tas ir pozitīvi, ka Madonā ir uzstādīti dalīto atkritumu konteineri. Droši vien ne visi atkritumus šķiros, bet es izmantošu šo iespēju. Nav jau grūti atkritumus sašķirot un tos izmest speciāli šim mērķim paredzētajos konteineros.

Madoniete Erita: – Atklāti sakot, es jau sen gribēju, lai Madonā tādi būtu, un esmu priecīga, ka beidzot tie ir uzstādīti. Izlasīju arī SIA „Madonas namsaimnieks" skaidrojošo informāciju presē. Varbūt varēja to uzrakstīt vienkāršāk, lai katrs ātri varētu iegaumēt, ko katrā konteinerā mest, bet kas gribēs, tas jau pareizi arī sašķiros.

Madoniete Aldona: – Pie mūsu mājas šie konteineri ir uzstādīti, un vismaz es atkritumus jau šķiroju. Tajos izmetu arī to, ko citi (piemēram, tukšas pudeles) ir atstājuši kāpņu telpā. Tas ir ļoti labi, ka beidzot atkritumu šķirošana ir ieviesta Madonas pilsētā. Es domāju, ka liela daļa iedzīvotāju atkritumus šķiros, tā jau nebūs, ka šī iespēja netiks izmantota. Tagad vismaz būs, kur likt veikalu reklāmu izdevumus, ar ko tiek piebāztas pilnas pastkastītes.

Madoniete Aina: – Es tos vēl neesmu pamanījusi. Iespējams, tie mūsu ierastajā konteineru laukumā netiks uzstādīti. Izlasīju presē informāciju par dalīto atkritumu konteineriem, viss it kā ir skaidrs, kur ko mest. Atkritumus noteikti šķirošu, jo visa kā ir diezgan daudz.

Aļģis no Biksēres: – Protams, atkritumus šķirosim, ja jau tādi konteineri ir uzlikti. Šāda iespēja ir ne tikai Madonā, bet arī pie mums, Biksērē.

Jānis no Biksēres: – Sadzīves atkritumu, kurus vajag šķirot, ir daudz, bet visvairāk – plastmasas izstrādājumu. Arī avīzes un žurnāli ir jāšķiro, tos nevajag mest kopā ar citiem sadzīves atkritumiem. Tas ir labi, ka tagad tos varēs izmest dalīto atkritumu konteineros.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px