20. janvārī apritēja gads, kopš Donalds Tramps stājās ASV prezidenta amatā. – Kādas ir jūsu domas, vai viņam izdosies nostrādāt visu pilnvaru laiku? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Maruta: – Viņš noturēsies savā amatā, bet sastrādās lielas lietas pasaulē. Reizēm no viņa un Ziemeļkorejas līdera pat bail paliek, viņi abi nav prognozējami. ASV prezidentam novēlu strādāt ar galvu, domāt ne tikai par savu Ameriku, bet arī pārējiem.
Barkaviete Marina: – Lai prezidents strādā, galvenais, lai būtu miers un valstis savā starpā spētu vienoties diplomātiskā ceļā. Iespējams, Tramps grib kaut ko darīt ne tikai savas tautas, bet visas pasaules labā, bet viņam neļauj, ir ļoti liela opozīcija.
Madoniete Baiba: – Tam jau nav lielas nozīmes, viņi tāpat uz mums skatās no augšas. Amerikā ir daudz gudru kongresmeņu un politiķu, kuri gadu laikā Ameriku ir uzcēluši par diženu valsti. Arī mēs, kā teica Vaira Vīķe-Freiberga, esam diženi, bet atšķirībā no mums viņiem viss ir kārtībā. Taču miers pasaulē ir apdraudēts. Spēcīgi bruņojas arī Krievija, Ķīna, Ziemeļkoreja. Miera nebūs, kamēr paši sevi neiznīcinās.
Madonietis Antons: – Es domāju, ka viņš nostrādās, neraugoties uz to, ka ir daudz trūkumu. Trampa ievēlēšana man bija liels pārsteigums. Spēcīgāka kandidāte tomēr bija Klintone, un arī inteliģentāka.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
23.01.2018.