– Kāda ir jūsu prognoze, kas uzvarēs ASV prezidenta vēlēšanās – demokrāts Baraks Obama vai republikānis Mits Romnijs? – dienu pirms vēlēšanām jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Imants no Jēkabpils: – Es gribētu, lai par ASV prezidentu atkārtoti ievēlētu Obamu. Viņš šķiet cilvēcīgāks, un mēs viņu nedaudz vairāk arī pazīstam, nekā republikāņu kandidātu.
Juris no Gulbenes: – Ja godīgi, es diezgan maz esmu iedziļinājies šajā jautājumā. Personīgi man nav pretenziju pret Obamas līdzšinējo darbību. Domāju, ka viņš arī uzvarēs. Manuprāt, prezidenta vēlēšanu iznākums mūsu valstu attiecības īpaši neietekmēs. Tās paliks stabilas. ASV dzīvo arī mani paziņas, un viņi brīvi var braukāt šurp un atpakaļ.
Dzintars no Sauleskalna: – Tas atkal būs Obama. Liela pārsvara viņam nebūs, bet tā pietiks, lai prezidenta pienākumus pildītu vēl četrus gadus. Arī es esmu par Obamu. Viņš ir vairāk zināms, tātad arī vieglāk prognozējams.
Jānis no Aronas pagasta: – Es domāju, ka amerikāņi nobalsos par Obamu. Viņš ir labāk zināms, viņam kā politiķim ir arī lielāka pieredze, un, manuprāt, viņu Amerikā vairāk atbalsta tieši vienkāršā tauta. Arī attiecībā uz bruņošanos, vēl citās sfērās sola īstenot reformas, tāpat arī attiecības ar Krieviju no viņa puses ir puslīdz normālas. Arī mēs savā ziņā esam ieinteresēti, lai attiecības lielvalstu starpā būtu stabilas un prognozējamas, jo tas lielā mērā ir miera garants.
Madonietis Jānis: – Godīgi sakot, man Obama ne pārāk patīk, es vairāk esmu par otru kandidātu – Romniju. Neizskatās, ka to, par ko savulaik Obama runāja, viņš izpildītu tā, kā solīja. Viņš rīkojas apmēram tā, kā to dara mūsu politiķi, bet tā laikam ir visā pasaulē.
Gundars no Valmieras: – Man nav ne jausmas, un es tā īpaši neesmu arī interesējies. Mums vairāk jāuztraucas par to, kas notiek Latvijā. ASV prezidenta vēlēšanu iznākums mūsu dzīvi neietekmēs.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA