Piektdien valdība nolēma no 9. novembra līdz 6. decembrim Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju. – Vai ārkārtējā situācija mainīs jūsu ikdienas gaitas? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Zane no Stalīdzāniem: – Pagaidām tas ir atstājis ietekmi uz mācību procesu. Ārkārtējās situācijas izsludināšana paildzinās mācības attālināti, bet citādi izmaiņas neizjutīšu. Arī kultūras un sporta pasākumus šajā laikā nebiju plānojusi apmeklēt.
Madonietis Linards: – Tā manas ikdienas gaitas neietekmēs. Sejas maskas tāpat bija jāsāk nēsāt jau pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas. Esmu pie maskām pieradis, mani tas netraucē. Ārkārtējo situāciju, nosakot stingrākus ierobežojumus, vajadzēja izsludināt jau agrāk. Tad situācija valstī nebūtu izvērtusies tik dramatiska.
Madoniete Gunta: – Valdībai tas bija jādara. Tas arī liek aizdomāties par to, ko mēs esam darījuši, ko darām un ko nedarām tā, kā vajadzētu. Tas arī disciplinē. Ikdienā jau bijām kļuvuši nedaudz pārgalvīgi. Noteikti ir jānēsā sejas maskas un jāievēro pašdistancēšanās.
Skaidrīte no Barkavas: – Pirmais, kas valdībai jādara, – ir jāaizslēdz visas robežas. Otrkārt, jāuzliek sods tiem, kas pārkāpj noteiktos ierobežojumus. Robežas ciet, naudas sodi, un tad visi būsim veseli un stipri!
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
11.10.2020.