– Kādas ir jūsu domas par apkures sezonas uzsākšanu daudzdzīvokļu mājās? – vakar, ieklausoties sinoptiķu prognozēs par iespējamo krusu un pat sniegu jau šajā nedēļā, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Gatis no Ošupes pagasta: – Jau trīs gadus neesmu atkarīgs no centralizētās siltumapgādes sistēmas. Savā dzīvoklī esam ierīkojuši autonomu apkures sistēmu. Tagad, kad gribam, tad arī kurinām. Pagaidām to ieslēdzam vakaros. Ir gan silti, gan mājīgi.
Madonietis Jānis: – Mums ir malkas apkure, un tā ir liela priekšrocība. Sanāk lētāk un nav arī jāgaida, kamēr kāds pieņem lēmumu sākt kurināt. Lai būtu mājīgāk, šajā drēgnajā rudens laikā ik pārdienu jau iekurinām. Tik auksti, lai kurinātu katru dienu, vēl gan nav.
Vilis no Lubānas: – Dzīvoju astoņu dzīvokļu daudzdzīvokļu mājā. Savā dzīvoklī nojaucu krāsnis un ierīkoju centrālapkuri. Kurinu ar malku un jūtos tīri omulīgi. Divistabu dzīvokļa apkurei ziemā varbūt 6 kubikmetrus malkas nokurinu.
Madoniete Valentīna: – Šodien ir jau tāds laiks, ka apkures sezonu noteikti vajag sākt. Es domāju, ka tā mūsu daudzdzīvokļu mājā Veidenbauma ielā 6 arī būs. Gribējām to sākt pagājušajā piektdienā, bet tad daži protestēja, uzsverot, ka laukā esot vēl gana silts, un siltuma pieslēgšana tika atlikta.
Madonietis Andrejs: – Mūsu daudzdzīvokļu māja Raiņa ielā ir siltināta, un dzīvokļos, kaut nekurina, ir silti. Varbūt vienīgi ir jūtams neliels mitrums. Mēs uzticamies mājas vecākajam, viņš pieņems pareizo lēmumu, kurā brīdī sākt apkures sezonu.
Madoniete Anna: – Mūsu daudzdzīvokļu māja siltumam vēl nav pieslēgusies, bet, tā kā dzīvoju saules pusē, es par to nesūdzos. Ja apkures sezona būtu sākusies, šajās brīvdienās būtu par karstu, vajadzētu jau vēdināt un turēt atvērtu logu. Taču droši vien drīz siltums tiks padots, pirmo sniegu jau negaidīs.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA