– Vai, jūsuprāt, ir laiks sākt apkures sezonu? – vakar, kad naktī termometra stabiņš bija noslīdējis zem nulles, vaicājām Madonas daudzdzīvokļu māju kvartālos sastaptajiem cilvēkiem.
Pārsla no Raiņa ielas kvartāla: – Labprāt. Dzīvoklī ir vēsi, un mums ir mazs bērns, tā ka mēs labprāt piekristu apkures sezonas uzsākšanai.
Deniss no Raiņa ielas kvartāla: – Šorīt dzīvoklī temperatūra bija noslīdējusi līdz 17 grādiem, kaut gan mūsu dzīvoklis atrodas mājai pa vidu. Pa dienu jau nedaudz sasilst, bet naktī riktīgi auksti. Galvenais jau tas drēgnums. Ja temperatūra vēl kritīsies, apkure viennozīmīgi jāpieslēdz. Ņemot vērā arī to, ka mums ir mazs bērns.
Lonija no Rūpniecības ielas kvartāla: – Nezinu, vēl jau varbūt nedaudz jāpaciešas. Lai gan vakar virtuvē tīrīju ābolus un smējos, ka kažoks jāvelk. Meita teica – kur tad, vēl tikai septembris. Agrāk varēju līdz vēlam rudenim vai pusplika skraidīt, bet tagad uz vecumu auksti.
Ivase no Rūpniecības ielas kvartāla: – Man ir silti. Dzīvoklis saules pusē. Man nav arī mazu bērnu, kuriem gan droši vien būtu auksti. Manuprāt, tas, ka vienu nakti temperatūra noslīd līdz -5, vēl jau nenozīmē, ka apkure uzreiz jāpieslēdz. Lai gan pie mūsu mājas bija zīmīte, ka šodien, 23. septembrī, mājai apkure tiks pieslēgta.
Viedokļus apkopoja
BAIBA MIGLONE
24.09.2019.