– Vai jūs jau dzīvojat siltumā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem.
Madonietis Sergejs: – Mums jau kurina, bet apkures sezona ir sākusies par agru, kādu brīdi varēja vēl pagaidīt. Ir taču pierasts, ka kurināt sāk apmēram no 15. oktobra. Tiesa, kādas trīs naktis bija aukstas, bet tagad spīd saule, un tiek solīts siltums, tas nozīmē, ka iedzīvotājiem būs jātur logi vaļā. Jocīgi, ka šoruden mājai pirmo reizi tika piesūtīts rēķins par apkures sistēmas pārbaudi pirms jaunās sezonas sākuma.
Madoniete Taisija: – Apkures sezona mūsu mājā sākās laikus – ne par ātru, ne par vēlu. Katrā ziņā dzīvokļos nebija jāsalst. Mani gan vairāk satrauc kas cits. Esmu dzirdējusi, ka nākamgad apkurei, iespējams, tiks paaugstināta PVN likme. Svarīgi, lai tā tiktu saglabāta līdzšinējā – 12% apmērā.
Madoniete Anna: – Jā, mēs dzīvojam siltumā, un arī jāsalst nebija. Es pat īsti nepiefiksēju, kurā datumā mājai tika padots siltums. Man jau dzīvoklis atrodas saules pusē, un pa dienu tā sasilda, citiem vārdiem – mūsu mājā viss ir kārtībā.
Madoniete Valentīna: – Apkures sezona mūsu mājā ir jau sākusies. Es gan esmu par to, lai siltums tiktu pieslēgts ap 15. datumu, it īpaši šogad, kad ir sauss un saulains rudens. Apkure ir dārga, bet naudiņas daudziem iedzīvotājiem – maz.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA