Svētdien, 8. jūlijā, apritēja gads, kopš Valsts prezidenta pienākumus sāka pildīt An-
dris Bērziņš. – Kā jūs vērtējat Andra Bērziņa prezidentūras pirmo gadu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Mihails: – Nav nekādas vainas, man principā patīk viss, ko prezidents dara. Viņš ir nosvērts, mierīgs, kā saka, nestrebj karstu. Prezidents daudz nerunā, bet vairāk dara. Un tā ir arī labāk. Kāds labums, ja visi runā, kliedz, sataisa lielu brēku, bet rezultāta tāpat nav nekāda. Pašā sākumā gan bija liela neticība, bet gada laikā domas ir mainījušās pozitīvā virzienā. Katrā ziņā A. Bērziņš, salīdzinot ar iepriekšējiem prezidentiem, nav sliktāks, varbūt ir pat labāks.
Sandris no Lauteres: – Savus pienākumus Valsts prezidents pilda. Sākums gan bija tāds ne visai, bet tagad šķiet, ka prezidents ir iejuties un izpratis sava amata pienākumus. Var just, ka A. Bērziņam ir sava nostāja, viņš ir pastāvīgs lēmumos un nav ietekmējams. Gadu pēc stāšanās amatā domas ir mainījušās pozitīvā virzienā. Prezidentam novēlu, lai viņam veicas, strādājot valsts labā.
Madonietis Ainis: – Man liekas, valsts dzīvē nav nekādu izmaiņu, bet tas, kā es saprotu, no prezidenta nav arī atkarīgs. Tas vairāk ir valdības darba lauciņš. Kaut arī A. Bērziņš Valsts prezidenta pienākumus veic jau gadu, tāds īsts priekšstats par viņu man nav izveidojies, bet es tik ļoti politiskajiem procesiem valstī līdzi nesekoju. Tā vietā vienkārši daru savu darbu.
Madoniete Regīna: – Man patīk tagadējā prezidenta vienkāršība, tas, ka viņam piemīt loģiskā domāšana. Viņš labi orientējas arī saimnieciskajos un finansiālajos jautājumos. Pašā sākumā iespaids gan bija nedaudz cits. Nākamajos trijos prezidentūras gados prezidentam novēlu izturību!
Gunārs no Sarkaņiem: – Man mūsu Valsts prezidents nekad nav īpaši imponējis sakarā ar to, ka viņa runas prasme nav tāda, kādai vajadzētu būt valsts līderim, Valsts prezidentam, sevi un valsti prezentējot. Otra lieta ir tā, ka viņš tomēr ir no bijušajiem nomenklatūras darbiniekiem. Valstij vispār būtu nepieciešams jauns, spēcīgs, harizmātisks prezidents, kuru cienītu visi, nevis kā šobrīd, kad vieni ir „par", bet citi „pret".
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA