Trešdien iecerēts sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, lai lemtu par premjera amatam nominētā Krišjāņa Kariņa veidotās valdības apstiprināšanu. – Kādas ir jūsu domas par to, ka amati topošajā valdībā tiek piedāvāti arī cilvēkiem bez iepriekšējas ministra darba pieredzes? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Aivars: – Tas ir labi, ka jauniem uztic ministru portfeļus, jo kā lai citādi politikā ienāk jaunie spēki, pats no sevis tas nenotiek. Turklāt jaunie nav tik daudz iesaistīti tajās shēmās, un viņiem nav arī tik daudz draugu, kuri būtu jālobē. Vienīgi viņiem ir jābūt pietiekami profesionāliem savā jomā. Taču jaunos droši vien knābs un viņiem būs jāmācās tikt galā ar tiem knābējiem.
Madonietis Aigars: – Esmu par jaunajiem. Visas cerības saistu ar viņiem, ka tieši jaunie spēs kaut ko mainīt un vērst par labu mūsu valstī. Turklāt – kā citādi lai viņi iegūtu pieredzi?
Māra no Liezēres: – Es atbalstu Krišjāni Kariņu. Lai viņam izdodas izveidot labu jaunu valdību un lai tā gūst arī Saeimas atbalstu. Jaunajai valdībai Cūkas gadā novēlu veiksmi un izturību!
Madonietis Ivars: – Tas ir tikai loģiski, ka jaunajiem tiek dota šāda iespēja. Kaut kam taču ir jāmainās, bet bez jaunajiem ar „vecajiem" vien tas nav iespējams. Attiecībā uz valdības apstiprināšanu cerības, kā saka, mirst pēdējās. Taču – cik ilgi var vilkt?
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
22.01.2019.