1. augustā stājās spēkā Saeimas šā gada 8. jūlijā galīgajā lasījumā
apstiprinātie grozījumi Akcīzes nodokļa likumā, kas paredz par 15%
samazināt akcīzes nodokļa likmi stiprajam alkoholam.
Uz ielas
sastaptajiem cilvēkiem vaicājām: – Kādas ir jūsu domas par akcīzes
nodokļa likmes samazināšanu stiprajam alkoholam? Vai valdība, pēc jūsu
domām, rīkojās pareizi?
Māra no Madonas: – Godīgi sakot, man vēl īsti nav viedokļa šajā jautājumā. Es esmu vasaras darbos iegrimusi, tāpēc nav sanācis laika iedziļināties jautājumā. Bet, manuprāt, īsti nav nekādu problēmu, ka alkohols ir kļuvis nedaudz lētāks.
Ivars no Rīgas: – Man ir pozitīvs viedoklis, ka ir samazinājies akcīzes nodoklis. Alkoholu nelietoju, bet biznesa ziņā – kāpēc Latvijai neizmantot šādu iespēju? Jo es uzskatu, ka starp valstīm ir tāda pati konkurence, kā starp veikaliem. Būtu ļoti muļķīgi to neizmantot. Īpaši, ja ārzemnieki brauc pie mums iepirkties.
Anna no Viļāniem: – Alkohola cenas, manuprāt, būtu jāpalielina pieckārt. Kas ir alkohols? Alkohols ir inde. Tam nevajadzētu būt lētam. Mani interesētu kaut kas cits – degviela lētāka u. tml., kas man tiešām ir nepieciešams.
Ainārs no Kārzdabas: – Kaut kā nemanu, ka akcīzes nodoklis būtu samazinājies. Zinu, ka no 1. augusta teorētiski šis nodoklis ir samazinājies, bet to nevar tik ļoti izjust. No vienas puses – labi, ka valdība pieņēma šādu lēmumu. Es, piemēram, veikalā pērku tabaku, tāpēc varētu mazināt nodokli arī tabakai, cigaretēm, lai būtu lētāk.
Viedokļus uzklausīja
GERDA AJANTA GAILE
06.08.2019.