– Kāds jums ir bijis aizvadītais gads, un ko jūs vēlētos jaunajā – 2013. – gadā? – tuvojoties gada izskaņai, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Valdis: – Aizvadītais gads ir bijis normāls – lielas bēdas nav piedzīvotas, bet ik pa brīdim ir bijis pa kādam prieciņam. Ceru, ka jaunais gads būs labs vai vismaz tāds, kāds bija 2012. gads. Mans vēlējums – jaunajā gadā mazāk čīkstēt!
Valdis no Mārcienas: – Tas ir bijis dažāds. Kā jau dzīvē mēdz būt, piedzīvots gan labais, gan sliktais. Esmu kļuvis vectēvs, Anglijā ir piedzimusi mazmeita, kuru vēl neesmu redzējis. Raudzīties braukšu pavasarī, kad kļūs siltāks un būs jau nedaudz paaugusies. Mazmeitas bildes gan ir jau atsūtītas. Jaunajā gadā novēlu – lai ir darbs, jo dzīvot bez darba ir tīrais ārprāts. Jāmaksā par visiem komunālajiem pakalpojumiem, par elektrību, telefonu, satelītiem. Labi, ka iztikšanai naudiņu atsūta bērni. Darbu galvenokārt var atrast gateros, kur esmu nostrādājis desmit gadu, bet vairs nav spēka – pa šiem gadiem ir sabendētas rokas, kāja, mugura. Gaterī taču jāstrādā, neraugoties, kāds ir laiks – mīnus 20 vai plus 30.
Nauris no Stalīdzāniem: – Tas ir bijis neveiksmēm bagāts. Darba nav, arī veselības mājās nav nevienam, līdz ar to nav arī noskaņas. Arī Ziemassvētki bija skumji. Galvenais, ko gaidu no jaunā gada, – lai būtu darbs un veselība, kā arī lai būtu nauda, un tad jau neko vairāk nevajag.
Ilze no Sarkaņiem: – Aizvadītais ir bijis normāls gads. Laukos, ja ir savi lopiņi, dārzs, tad nav nekādas vainas. Vēl tikai tagad, ziemā, jāatbrauc uz veikalu un jānopērk auglīši, un tad viss ir kārtībā. Gribētu, lai jaunais gads būtu vismaz tāds pats un varbūt drusciņ vēl labāks.
Velta no Bērzaunes: – Tas ir bijis apmēram tāds pats kā iepriekšējais, 2011. gads. Nekas īpašs nav mainījies, ja nu vienīgi mazbērni kļuvuši lielāki un gudrāki. Galvenais – lai jaunajā gadā visiem būtu veselība! Tad arī naudiņa ietaupīsies.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA